מדיקאנג’ה: חברת הקנאביס הרפואי הראשונה בג’מייקה

חברת הקנאביס הרפואי הראשונה בג’מייקה נפתחה השבוע באופן רשמי.

‘מדיקאנג’ה’ (MediCanja), חברת הקנאביס הרפואי הראשונה בג’מייקה, נפתחה השבוע באופן רשמי בעיר הבירה קינגסטון. פרופסור הנרי לואה, יו”ר חברת Biothech למחקר ופיתוח, הודיע אמש על הפתיחה החגיגית של החברה החדשה.

פרופסור הנרי לואה ג'מייקה
פרופ’ הנרי לואה

“זה יהיה מצער אם אם ג’מייקה תפספס את תעשיית מיליארדי הדולרים המתפתחת של הקנאביס הרפואי באירופה, קנדה וארה”ב,” אמר פרופ’ לואה וציין עוד כי תעשיית ה’המפ’ (קנבוס) בקנדה לבדה, שווה למעלה מ-2$ מיליארד דולר בשנה.

לואה, אשר הודיע לפני מספר חודשים על הקמתו של מכון חדש למחקר קנאביס בג’מייקה, ביקש להזכיר עוד שג’מייקה היתה המדינה הראשונה בעולם שהפיקה מוצר מסחרי מקנאביס, הקנאסול (Canasol), אשר שימש כתרופה לטיפול בגלאוקומה (לחץ תוך-עיני).

על פי הדיווח, בחברה מתכוונים להתמקד במחקר ופיתוח תרופות שיופקו מהרכיב הלא-פסיכואקטיבי שבקנאביס – ה-CBD, אשר אינו גורם לתחושת ה’היי’ כמו ה-THC.

הקמתה של חברת ‘מדיקאנג’ה’ באה במקביל לפרסום הסקר הגדול שנערך בג’מייקה ומצא שרוב האזרחים תומכים בהקלה על חוקי האיסור על מריחואנה. בסקר נמצא שכ-55% אחוזים מהנשאלים ענו בעד הפסקת הפללת הצרכנים.

“בקרוב יתחיל תהליך הייצור,” אמר פרופ’ לואה. “אנו מקווים להצליח לטפל במגוון מחלות להן עוזר הקנאביס, כולל נדודי שינה, חרדה, הקאות ובחילות, כאבים, סרטן וגלאוקומה.”

“בהתחשב בהיסטוריה של ג’מייקה עם הגאנג’ה, נוכל להיות חלוצי הטיפול בקנאביס בכל רחבי אמריקה הדרומית והקאריביים,” סיכם.

ראו גם: שדות הקנאביס של ג’מייקה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר