מדינת קולורדו מציגה: קמפיין לשימוש אחראי בקנאביס

הרשויות בקולורדו יצאו לפני כחודשיים בקמפיין חדש לחינוך האזרחים: כל מה שאתם חייבים לדעת אודות שימוש אחראי בקנאביס.

בחודש ינואר האחרון, השיקו הרשויות במדינת קולורדו קמפיין חדש בשם Good To Know, אשר מציג בעזרת אנימציה יפה בשלל צבעים, את כל מה שהציבור צריך לדעת על השימוש בקנאביס במדינה. הקמפיין החדש הושק באופן רחב לכל כלי התקשורת במדינה.

שנה שלמה עברה מאז הלגליזציה במדינה ומאז עלו על שולחן ההצעות הרבה קמפיינים חלקיים וקטנים שיועדו לחינוך האזרחים בנושא הקנאביס שנכנס לאחרונה לחייהם. הקמפיין החדש, אשר מתוקצב ב-5.7 מיליוני דולרים, מסמל את ההצלחה הראשונה של קמפיין חינוכי רחב היקף בתחום, המשלב בתוכו פרסומות צבעוניות בכל העיתונים הגדולים במדינה, שלטי חוצות, תפוצה רחבה בתחנות הרדיו וכמובן את אתר האינטרנט הרשמי .

מתוך הקמפיין - איסור כולל מתחת לגיל 21
מתוך הקמפיין – איסור כולל מתחת לגיל 21

"כל התחום הזה חדש לנו לחלוטין. בעצם, זה פחות או יותר חדש לכל אחד אחר בארה"ב", כך אמר ד"ר לארי וולק, מנהל המחלקה המדינית לבריאות הציבור והגנת הסביבה בקולורדו בתגובה רשמית ששחרר לגורמי עיתונות בנוגע לקמפיין. אכן, הקמפיין החדש הוא היחיד מסוגו ונועד בין השאר כדי למדוד את תגובת הציבור לנושא הקנאביס החדש יחסית. הרשויות מקוות שהקמפיין לא רק יביא לחינוך הציבור ולהפצת המסר, אלא יסלול את הדרך לקמפיינים נוספים שיבואו אחריו.

לפני כשנה, השיקה מדינת קולורדו קמפיין אחר בנושא הקנאביס, אשר נועד להפחיד את הציבור, בעיקר הצעיר, משימוש לא נכון תחת הססמא "Don't Be a Lab Rat". במהלך הקמפיין נבנו כלובים ענקיים, על-פי מודל הכלובים בהם מוחזקים עכברים במעבדה, שפוזרו ברחבי המדינה, אך תגובות הציבור היו צוננות בהחלט והרשויות במדינה הבינו שיש לשנות את השיטה – כדי להגיע אל האזרחים, דרושים אמצעים נעימים יותר מאשר הפחדה.

מודל הכלובים - גודל אדם לצורך השוואה
מודל הכלובים – גודל אדם לצורך השוואה

במסיבת העיתונאים שנערכה בהשקת הקמפיין, ציין וולק כי "הקמפיין פונה בעיקר לצעירים, תיירים, לאוכלוסייה הלטינית ואפילו לנשים מניקות שלא בטוח מודעות לעובדה שה-THC, החלק הממסטל בקנאביס, עלול לעבור לתינוק. המימון שלנו מגיע מרווחי המסים הרבים שנאספים במדינה, וכך בעצם מכירת הקנאביס מממנת את החינוך הדרוש לציבור שנחשף אליו".

דגש מיוחד שהושם בקמפיין, הוא הסברה רחבה בנושא צריכת קנאביס דרך מאכלים המכילים THC. בשונה מצריכה באמצעות עישון אשר משפיעה בתוך דקות, השפעתה של צריכת קנאביס דרך מערכת העיכול מעוכבת ובדר"כ מעט חזקה יותר, מה שיכול לגרום ל"מעט חוסר שליטה בתוצאות". הסברה זו באה לאחר מספר חודשים בהם מפעילי חנויות הקנאביס במדינה פנו פעמים רבות לשלטונות כדי להדליק "נורה אדומה" בנושא.

הסקר הרשמי שהתלווה לקמפיין, העלה כי רק 27% מהנשאלים (כולם תושבי המדינה) ידעו על האיסור בחוק של עישון קנאביס בציבור, ו-23% בלבד היו מודעים לעובדה שאסור למכור קנאביס למי שגילו אינו לפחות 21 שנים. מי שהיו כנגד הקמפיין וטענו שהנושא מהווה בזבוז כספים מיותר, נוכחו על טעותם.

מתוך הקמפיין - דע יותר, תהיה אחראי יותר
מתוך הקמפיין – דע יותר, תהיה אחראי יותר

ג'ונתן סינגר, יועץ התמכרויות לסמים ואלכוהול בעברו ונציג המדינה בקמפיין, אשר סייע רבות בתהליך הסדרת שוק הקנאביס החוקי במדינה, סיכם את מסיבת העיתנאים במילים: "הקמפיין החדש עומד על האיזון המושלם בין השכלה כללית לבין ההכרה שכבר עשורים שלמים נעשה שימוש בטוח בקנאביס. כעת, הגיע הזמן להתייחס לקנאביס בתור הסם שהוא, ולא בתור הסם שרבים מפחדים ממנו".

רוצים לקורא עוד? – בדקו גם את האתר Colorado Marijuana המציע גם הוא מגוון רחב של מידע צבעוני ופשוט להבנה.

ראו גם:
ג'ודי ניר מוזס: "מריחואנה ממכרת יותר מאלכוהול – ההסברה לא עובדת, אני מאמינה בהפחדה"
ידע זה כח: שלטי הסברה על קנאביס נתלו בכל רחבי הארץ
סמים: לפחות תדעו מה אתם עושים!

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט