מדינה ביובש: מעל 100 ק”ג חשיש נתפסו בגבולות מצרים וירדן

מעל מאה קילוגרם חשיש נתפסו היום ואתמול בגבולות מצרים וירדן.

המשטרה והצבא ממשיכים במאבקם מול מבריחי החשיש. אחרי מכת פשיטות על בתי גידול ותפיסות רבות במהלך החודשים האחרונים, נוצר בישראל יובש של ממש בשוק המריחואנה והחשיש, מה שהוביל לעלייה חדה במחירים ולשכיחות חומרים מזוייפים.

47 ק”ג חשיש מירדן

בעקבות הקמת גדר הגבול במצרים ותפיסות החשיש הרבות שהתבצעו לאחרונה באזור, עברו הסוחרים לנסות את מזלם בגבול ירדן. אמש, לראשונה מזה שנים רבות, נתפס משלוח של 47 קילוגרם חשיש שהגיע לגבול ישראל מכיוון ירדן.

לוחמי יחידת מג”ן ויחידת המסתערבים של מג”ב עקבו אחרי המבריחים שעשו את דרכם לאזור מכתש רמון. בעזרת יחידת המסוקים של משטרת ישראל הצליחו לחסום את נתיבי הנסיעה ולתפוס את המבריחים יחד עם השלל.

חשיש ירדן

רפ”ק נועם קייזר, מפקד המבצע, ציין כי זו הפעם הראשונה מזה שנים רבות שמוברח חשיש מגבול ירדן לישראל: “זו הרשת אולי הכי גדולה שפעלה לאורך הגבול עם ירדן ואין ספק שהמחסור החריף של חשיש בישראל גרם להם להבריח את הסם הזה. מדובר במבריחים שהם דור שני במקצוע הזה, מתוחכמים ודי מסוכנים.”

“אני מעריך שסגירה כמעט הרמטית של הגבול עם מצרים יביא ליותר הברחות חשיש, בעיקר מירדן. הביקוש לסם הזה ומחירו הגבוה מאוד יגרמו ליותר ויותר מבריחים להעז לבצע את הרווחה ולגזור קופונים שמנים”, הוסיף קייזר.

270 סוליות חשיש ממצרים

הבוקר דווח כי בפעילות של יחידות מג”ב בדרום הארץ נתפסו 270 סוליות חשיש במשקל מוערך של עשרות קילוגרמים. חמשת החשודים בשנות העשרים לחייהם תושבי ביר אדג’ ואזור רמת חובב, נעצרו ונלקחו להמשך טיפול וחקירות בתחנת דימונה.

מפקד יחידת שחר 101 דרום, סנ״צ תומר אלדר אמר: ״אנו נלחמים בנגע הסמים בנחישות וללא פשרות, וזאת מתוך הנחה שמחר הם עלולים להגיע אלינו מחוץ לבית. הפעילות של הלוחמים הוכיחה שבנחישות וחתירה למגע מגיעים לתוצאות.”

תפיסת חשיש מצרים

תפיסת חשיש מצרים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר