מדיוי בצרות: גם קיבוץ רמות מנשה טוען להפרת הסכמים

אחרי הודעת ניתוק מחברת הקנאביס ההולנדית, סופגת החברה הציבורית “מדיוי” מהלומה נוספת. קיבוץ רמות מנשה שבשטחו אמורה היתה מדיוי לגדל את הקנאביס הרפואי, שלח מכתב לפני נקיטת הליכים משפטיים בגין פעילות המנוגדת להסכמים.

בסוף השבוע ספגה החברה הציבורית מדיוי (Medivie) מכה עם קבלת הודעה על ניתוק חד צדדי של ההסכם עם חברת הקנאביס ההולנדית בארניז פארם, זאת לאחר שנודע למנהלי בארניז כי מדיוי משתמשת בשמה בפעילות בחו”ל, לכאורה בניגוד להסכם בין השתיים.

אתמול הגיעה מהלומה נוספת כאשר קיבוץ רמות מנשה, השותף לבעלות על חברת היי פארמה, שלח ליו”ר מדיוי מנחם כהן מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים.

כמו בארניז גם רמות מנשה מלינים על הפרה דומה לכאורה הנוגעת לפעילות של כהן בחו”ל: פעילות בחו”ל בניגוד להסכמים.

כזכור בנובמבר 2017 רכשה מדיוי שליטה (51%) בחברה פרטית חדשה בשם היי פארמה (Hi Pharma) הנמצאת בבעלות קיבוץ רמות מנשה. השתיים תכננו לפעול יחד על בסיס אישורים ראשוניים להקמת חממות לגידול קנאביס שקיבלה החברה ממשרד הבריאות.

לטענת הקיבוץ כהן חתם על הסכמי פעילות בחו”ל בתחום הקנאביס הרפואי דרך חברת מדיוי, מבלי לעדכן או לשתף את חברת היי פארמה בהחלטות, תוך הפרה של סעיף אי התחרות הקבוע בהסכם ביניהם.

“על פי סעיף אי התחרות בהסכם הרכישה מדיוי אינה רשאית לעסוק בפעילות קנאביס בישראל ומחוצה לישראל, אלא באמצעות היי פארמה,” נכתב. “עליה להציג כל הזדמנות עסקית בתחום הקנאביס קודם לאורגנים המוסמכים של היי-פארמה”.

במכתב דורש עוד הקיבוץ כי מדיוי תודיע לאלתר לכל גורם עמו התקשרה בחו”ל כי אינה רשאית לעסוק בתחום הקנאביס, אלא באמצעות היי פארמה.

מדובר כמובן במכה קשה עבור חברת מדיוי שכן למעשה ללא קיבוץ רמות מנשה היא לא תוכל לגדל קנאביס בישראל כפי שתכננה והצהירה.

מדיוי הודיעה לפני שעה קלה (ב’) לבורסה כי היא דוחה טענות אלו כפי שהועלו במכתב מכל וכל. “כבעלת השליטה בהיי פארמה, ובהתאם להוראות הסכם הרכישה, מדיוי דוחה את פרשנות היי פארמה ביחס לסעיף אי התחרות כאמור בהסכם הרכישה וסבורה כי ממילא לא הפרה אותו,” נמסר.

לטענת מדיוי “פעילות קנאביס בחו”ל אינה פעילות מתחרה להיי פארמה, שכן עד כה לא ניתן היתר ייצוא קנאביס רפואי מישראל ועל כן אין באפשרותה של היי פארמה לייצא קנאביס רפואי לשוק העולמי”.

עוד בטרם ההודעה ירדה מניית חברת מדיוי הבוקר בכ-7% ורצף אירועים חריג שכזה בהחלט עלול לעורר חשש בקרב המשקיעים בחברה ולהוביל לירידה נוספת בשווי מניית החברה בבורסה.

מנחם כהן עצמו בחר שלא למסור תגובה.

חדשות