מגלגל...

מדוע אני בוחר בעלה ירוק / הנריק רוסטוביץ

עו”ד הנריק רוסטוביץ מסביר מדוע הוא מתכוון להצביע למפלגת ‘עלה ירוק’ למרות שבאופן אישי הוא בכלל לא אוהב לעשן קנאביס.

מאת: ד”ר הנריק רוסטוביץ, עו”ד

בטרם אשיב לשאלה שבכותרת, אספר מעט על עצמי. אני בן 67, פרקליט מזה 39 שנה ועוסק בדיני מסים ובמשפט מנהלי. לב ליבו של המשפט המנהלי הוא מערכת היחסים בין האזרח לשלטון, והוא נועד להגן על הפרט מפני פעילות לא חוקית ולא סבירה של בעלי השררה. זירת העימות היא בית המשפט הגבוה לצדק ובתי המשפט המנהליים. בזירה זו מתנהלים העימותים בין תושבי מדינת ישראל לבין המדינה והרשויות המקומיות.

התנצלותי שטוחה בפני הקורא על ההקדמה הארוכה, שנועדה לשפוך אור על הרקע שלי, שהוביל אותי לבחור בעלה ירוק.

איני מעשן קנאביס משום שהוא אינו טעים לחכי, אבל אני תומך בזכותו ובחרותו של כל אזרח בוגר לבחור את הבחירה שלו כל עוד הוא אינו מזיק לאחרים, כשם שאני תומך בזכויות של הומוסקסואלים למרות שאני הטרוסקסואל, וכשם שאני תומך בזכויות של מיעוטים מקופחים בחברה שלנו למרות שאיני נמנה עליהם.

הנריק רוסטוביץ', צייר
הנריק רוסטוביץ’ – דיוקן עצמי

החרות של האזרח היא נר לרגליי בעבודה ובחיים הפרטיים, אבל יש סיבה נוספת לבחירה שלי. לפני כשנה וחצי אובחן אצלי סרטן הערמונית. התחלתי ללמוד את השפעת הקנאביס על בריאות האדם, והתברר לי, כי לקנאביס יש סגולות ריפוי לעשרות מחלות והסרטן הוא אחד מהן. האונקולוג שלי רשם לי קנאביס רפואי, אולם האונקולוג שמונה בידי שרת הבריאות, יעל גרמן, דחה את המלצת הרופא המטפל שלי.

גם זה בטח יעניין אותך

נוכחתי, כי חברות התרופות משקיעות מיליארדי דולרים במחקרים לפיתוח תרופות, שאינן מרפאות מחלות אלא מטפלות רק בתופעות הלוואי שלהן. תקציבי מחקר אדירים אלה הם השוחד החוקי שמשלמות חברות התרופות למערכת הבריאות בישראל ובעולם על מנת שהמחקרים יעלו בקנה אחד עם האינטרסים הכלכליים שלהן ולא עם טובת החולה.

בראש הפירמידה השלטונית שהגבילה את השימוש בקנאביס רפואי עמדו שלושת “הגימלים” – יעל גרמן, שרת הבריאות, רוני גמזו, מנכ”ל משרד הבריאות, ויאיר גלר ראש הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול. חבורה לא מכובדת זו הלעיטה את התקשורת במידע כוזב בדבר הסיכון בצריכת קנאביס, וחסמה את הניסיונות של חברי הכנסת משה פייגלין ותמר זנדברג לשנות את פקודת הסמים המסוכנים לטובת 1,000,000 חולים, שקנאביס עשוי לרפא אותם או להקל על מחלתם, ולטובת 1,000,000 אזרחים נורמטיביים, שאוהבים לעשן קנאביס להנאתם ועלולים להישפט ולהיאסר. לשמחתי, שלושת הגימלים אינם מכהנים עוד במשרותיהם.

אז מדוע אני בוחר בעלה ירוק?

משום שזו המפלגה היחידה, שהמטרה הממוקדת שלה היא לפעול למען חרות האדם, המעונין לעשן להנאתו צמח לא מזיק, ולמען רווחת החולים, שמשרד הבריאות מתעלל בהם באמצעות הוראות “רפואיות” מי זכאי ומי אינו זכאי לקבל קנאביס רפואי.

אלהים ברא את הצמח המופלא הזה, הנביא יחזקאל אמר “כל עץ מאכל… והיו פריו למאכל ועלהו לתרופה” (יחזקאל מ”ז י”ב), ופרופסור רפאל משולם גילה את תכונות הריפוי שלו. כנגדם קמו חברות התרופות שמעונינות שלא נבריא, וממשלת ישראל שמעדיפה לעסוק בתוכנית הגרעין האיראנית על פני רווחת העם, והתוצאה היא שני מיליון אזרחים שמובלים כשה לטבח, ורק מפלגת עלה ירוק מבקשת לבטל חקיקה אווילית שאבד עליה הכלח.

ומשפט לסיום, ד”ר ברקת שיף קרן, מספר שניים ברשימת עלה ירוק, מתאימה להיות שרת הבריאות יותר מכל אדם אחר במדינה, משום שטובת החולים היא בראש מעייניה, ומשום שהיא לא נכנעה מעולם לגזירות של משרד הבריאות בחלוקת קנאביס רפואי לחולי הכאב. ברקת אינה פוליטיקאית, ברקת היא לוחמת למען חרות הפרט.

אני נושא תפילה, כי כל מי שנרדף בידי משטרת ישראל בגלל עציץ קנאביס או צינגלה, וכי כל החולים שזקוקים לקנאביס ולא יודעים כי הוא עשוי לעזור להם, יבחרו בעלה ירוק למען עצמם ולמען בני משפחתם.

ראו גם:
האור בקצה המנהרה / הנריק רוסטוביץ
חמישה טעמים וריח הכסף: על חברת טבע, הקנאביס הרפואי, יעל גרמן ומה שביניהם
10 סיבות טובות להצביע עלה ירוק

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר