מגלגלים הון: מכירות הקנאביס בוושינגטון שוברות שיאים

תעשיית הקנאביס החוקי במדינת וושינגטון ארה”ב גרפה כמעט 25 מיליון דולר בחודש אפריל, החודש הרווחי ביותר לתעשייה מאז החלה הלגליזציה ביולי האחרון.

בחודש אפריל 2015 לבדו נמכר במדינת וושינגטון, ארה”ב, קנאביס חוקי בשווי של כ-24.8 מיליון דולר. אוצר המדינה הרוויח 6.2 מיליון ממיסוי על התעשייה. הנתונים מגיעים מ’המועצה לפיקוח על אלכוהול של מדינת וושינגטון’, שעתידה לשנות את שמה ל’המועצה לפיקוח על אלכוהול וקנאביס של מדינת וושינגטון’.

תעשיית הקנאביס החוקי נמצאת בצמיחה מסחררת במדינה, שווי המכירות בחודש אפריל כמעט כפול משווי המכירות בחודש ינואר (12.7 מיליון), וגבוה משמעותית מ-2 מיליון דולר, שווי המכירות ביולי שנה שעברה, החודש הראשון של הקנאביס החוקי במדינת וושינגטון. זאת למרות ירידה של כ-60% במחיר הקנאביס לצרכן מאז החלה הלגליזציה במדינה, מ-30 ל-12 דולר לגרם.

מחודש יולי ועד לשבוע הראשון של חודש מאי – פחות משנה – נמכר במדינת וושינגטון קנאביס חוקי בשווי כולל של כ-119.7 מיליון דולר.

המסים שנגבו מתעשיית הקנאביס בחודש אפריל בלבד שווים למעל שליש (37%) מסכום המסים שגבתה המדינה במהלך כל שנת 2014, שנה שברובה מכירת הקנאביס טרם הותרה בחוק.

גם בקולורדו מכירות הקנאביס החוקי שוברות שיאים חסרי תקדים וממלאות את קופת המדינה, מה שהביא להחזר כספי למשלמי המסים בקולורדו.

חקיקה חדשה בוושינגטון צפויה להסב את שוק הקנאביס במדינה מרפואי למטרות פנאי ולהביא לרגולציה כבדה על גידול ומכירת הקנאביס. טרם ידוע מה תהיה ההשלכה של החקיקה על מכירות הקנאביס במדינה.

ראו עוד:

בוושינגטון סובלים מעודף קנאביס
צרות של עשירים: הקנאביס מכניס לקולורדו יותר מידי כסף
שיא מכירות קנאביס בקולורדו: 40 מיליון דולר בחודש

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר