מג”ד גולני לשעבר פותח מפעל קנאביס רפואי

מפעל קנאביס רפואי ענק של חברת ‘בזלת פארמה’ מוקם בימים אלו באזור התעשייה הסמוך לקיסריה. השבוע קיבל המפעל אישור רשמי לתכניות ממשרד הבריאות והוא יכלול חטיבת ייצור ומעבדות מחקר ייעודיות. “נוכל לספק קנאביס רפואי ל-100 אלף מטופלים מדי חודש,” מוסר מנכ”ל החברה מאיר אריאל, לשעבר מג”ד בגולני.

רפורמת הקנאביס כבר כאן: משרד הבריאות אישר את התוכנית להקמת מפעל קנאביס רפואי ענק שמוקם בימים אלו על ידי חברת ‘בזלת פארמה‘ באזור התעשייה הסמוך לקיסריה, על שטחו של מה שהיה בעבר אולם אירועים גדול.

בזלת פארמה

בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה נכתב כי “תוך שבועות צפויה השלמת הקמתו של המפעל הראשון הערוך לייצור קנאביס רפואי בהיקף נרחב בהתאם לרפורמת הקנאביס של משרד הבריאות”.

המכון לביקורת ותקנים של חומרי רפואה במשרד הבריאות אישר את תוכניות המפעל של קבוצת ‘בזלת’ כחלק מהכשרתו לתקן IMC-GMP החדש, הדורש רמת ייצור ובקרה בדומה למפעלי תרופות.

מאיר אריאל, מנכ"ל חברת בזלת פארמה
מאיר אריאל, מנכ”ל חברת בזלת פארמה ומג”ד גולני לשעבר

“במפעל הושקעו עשרות מיליוני שקלים והוא יהיה הראשון בישראל הערוך לייצור תרופות ומוצרי קנאביס רפואי בהיקפים גדולים,” נמסר.

קבוצת בזלת, המייצרת ומשווקת כבר היום מוצרי קנאביס עבור כ-10,000 ממטופלי הקנאביס בישראל ומובילה את הליכי ההדרכה למטופלים, משלימה בימים אלה את הקמת המפעל, שיהיה אחד המפעלים הגדולים והמתקדמים בעולם לעיבוד תפרחות ולהפקת תמציות שמן קנאביס.

הקמת המפעל החדש, שיחליף את המתקן הנוכחי של החברה, תאפשר ייצור תרופות מבוססות קנאביס במגוון צורות מתן. הייצור ייעשה בהתאם לתקן המחמיר שגובש בידי משרד הבריאות, תוך הגדלת כושר הייצור, כך שיוכל לספק קנאביס רפואי לכ-100,000 מטופלים מדי חודש.

מאיר אריאל, מנכ”ל הקבוצה ומג”ד גולני לשעבר, מסר כי: “הידע והניסיון שצברנו במהלך השנים בשילוב עם הטכנולוגיות המתקדמות שהוטמעו במפעל החדש, מציבים אותנו בחזית תעשיית הקנאביס המודרנית בעולם. לצד חטיבת הייצור, מוקמות שתי מעבדות אשר תשרתנה את מערכי המחקר והבטחת האיכות. המפעל מחולק למתחמים נקיים, ובהם מתקן מיצוי מתקדם להפקת תמצית קנאביס בסטנדרט רוקחי”.

שמן קנאביס רפואי של חברת בזלת
שמן קנאביס רפואי של חברת בזלת

החטיבה המדעית של הקבוצה, בראשותו של פרופ’ אהרון אייל, מפעילה מרכז למחקר ולפיתוח של תרופות מבוססות קנאביס ומשתפת פעולה עם חוקרים בכירים מתחומי הרפואה והפרמצבטיקה.

לחברה ניסיון קליני מצטבר של אלפי מטופלים והיא מחזיקה מספר בקשות פטנט בתחומי המיצוי והייצור של הקנאביס, פורמולציות חדשות ויישומים נוספים. בתקופה הקרובה צפויים לצאת לדרך מחקרים קליניים שיזמה בזלת במסגרת שיתופי הפעולה המדעיים שלה.

אלון איזנברג, המנהל הרפואי של הקבוצה: “בזלת היא נושאת הדגל של מהפכת הקנאביס הרפואי בישראל. בחודשים האחרונים פתחנו שמונה מרכזי הדרכה לקנאביס רפואי בפריסה ארצית, גייסנו רוקחים מוסמכים, ביססנו את קשרי העבודה עם רופאים ועם צוותים קליניים והידקנו את שיתופי הפעולה עם מרכזים רפואיים.”

תפרחת קנאביס גרוסה של חברת בזלת
תפרחת קנאביס גרוסה של חברת בזלת

“מערך ההדרכה של בזלת פארמה הוא הגדול והמקצועי בישראל,” מוסיף איזנברג. “בחמש השנים האחרונות העברנו הדרכה לכ-18,000 מטופלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לרשות לקוחותינו עומדים גם מרכז לייעוץ זנים טלפוני ושירות ‘רוקח עד הבית’ המאפשר התאמת טיפול פרטנית בבית הלקוח”.

המרכז הלוגיסטי של בזלת פארמה משרת מדי חודש כ-10,000 מטופלים אשר רישיונם משויך למחצית מהחוות המאושרות לגידול קנאביס בישראל – שיח, קנדוק, IMC ובטר. בזלת מספקת את מוצריה בשילוח מאובטח עד לבית הלקוח, מודל ייחודי אותו פיתחה החברה. נכון להיום, מסרה בזלת למעלה מ-700,000 משלוחי קנאביס רפואי תחת נהלי אבטחה קפדניים.

חדשות