מבצע משטרתי נרחב בבתי ספר תיכון ברחבי הארץ

בשבועות האחרונים עורכת משטרת ישראל מבצע רחב היקף של חקירות ומעצרים במספר גדול של בתי ספר תיכון שונים ברחבי הארץ.

לפני כחודש ימים פרסמנו כאן לראשונה אודות המבצע הנרחב שערכה המשטרה בתיכון "המושבה" בזכרון יעקב, במסגרתו עוכבו לחקירה עשרות תלמידים בחשד לשימוש וסחר בחומרים אסורים – מבצע שהתרחב גם לתיכון "מבואות עירון" במועצה האזורית מנשה, וכעת נראה כי משטרת ישראל ממשיכה במגמת המעורבות בבתי הספר עם מעצרים וחקירות הנערכים בשבועות האחרונים בתיכונים שונים בירושלים ובאזור המרכז.

זהו כאמור מבצע נדיר בהיקפו של המשטרה המשלב כמה חקירות ממספר מוקדים במקביל, כאשר על פי הדיווחים יש מאות תלמידים שעוכבו לחקירה ועשרות אחרים שנעצרו והחל מולם הליך פלילי.

"הפכו את השימוש לאורח חיים קבוע" סנ"צ דאודי. צילום: חדשות ערוץ 2
"הפכו את השימוש לאורח חיים קבוע" סנ"צ דאודי. צילום: חדשות ערוץ 2
אתמול (רביעי) הותר לפרסום כי בימים האחרונים משטרת מחוז תל אביב עכבה לחקירה עשרות תלמידים ממספר בתי ספר תיכון בעיר בחשד לשימוש וסחר בסמים, חלק גדול מהם קטינים:

"במסגרת החקירה הסמויה עלתה לנו תמונה חמורה מאוד לגבי הרבה מאוד קטינים בתל אביב מבתי ספר שונים שמשתמשים בסמים. אבל חמור מכך, שהם הפכו את זה לאורח חיים די קבוע, בעידוד ובתמיכה של הורים, אחיות ובני משפחה", אמר סגן-ניצב ניסים דאודי, המפקד על החקירה "אותם קטינים הפכו את השימוש היום יומי שאנו מכירים אותו בשגרת הטיפול בנוער שמשתמש בסמים לעסק שממנו הם מרוויחים כספים ובכך בעצם הם הפכו את עצמם למתווכים וסוחרים, וזה כמובן למען בצע כסף". סגן-ניצב דאודי המשיך לדווח על תמיכה מסוימת לכאורה של חלק מההורים לתופעה: ""למרבה הפלא והתדהמה, התברר לנו במסגרת החקירה שאחת מהאימהות ראתה את בנה מחוץ לבית הספר מדוכדך ועל מנת לרומם את מצב רוחו גלגלה לו סיגריה עם סמים".

בחקירה אחרת שנערכה בבית ספר תיכון בכפר-סבא נמצאה נערה החשודה כי נהגה לגנוב באופן קבוע ג'וינטים של קנאביס רפואי מאביה, ולמכור אותם לחבריה לספסל הלימודים.

מבצע החקירות בבתי הספר צפוי להימשך גם בימים הקרובים, ובמשטרה מעריכים כי יש עוד בני נוער רבים שטרם נחקרו.

ראו גם:
האזינו: שוטר מנסה לגייס תלמיד כדי שילשין על חבריו
תדהמה: תלמידים משתמשים בוואטסאפ
מריחואנה: המדריך הפלילי למשתמש הנורמטיבי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט