טוען...

מבחן מי הקרח: שימוש במריחואנה יעיל בהקלה על כאבים

מחקר שפורסם השבוע מצא כי אלו שצרכו קנאביס, החזיקו את ידיהם זמן רב יותר בתוך מי קרח. עוד נמצא כי השפעת התרופה ‘דרונבינול’ נמשכה זמן רב יותר מהשפעת העישון.

מחקר שנערך על ידי זיוה קופר, עוזרת פרופסור באוניברסיטת קולומביה, ופורסם השבוע בירחון הרפואי “The journal Neuropsychopharmacology”, מצא כי אלו שצרכו קנאביס, בצורת עישון או בצורת כדור ‘דרונבינול’ (מרינול – כדור המכיל רכיבים פעילים מהקנאביס), הצליחו להחזיק את ידיהם בגיגית עם מי קרח למשך זמן רב יותר מאלו שצרכו פלסיבו (תרופת דמה).

זיוה קופר
זיוה קופר, עורכת המחקר

עוד מצא המחקר כי אצל אלו שצרכו את הקנאביס בצורת כדור ‘דורנבינול’, ההקלה בכאב נמשכה זמן רב יותר מאצל אלו שצרכו את הקנאביס בעישון בצורתו הטבעית. בזמן שעישון מריחואנה הקל על הכאבים למשך 2.5 שעות בממוצע, אלו שנטלו את הכדור דיווחו על הקלה בכאבים ל-4.5 שעות בממוצע. עם זאת, השפעת הכדור הגיעה רק כעבור שעה מעת נטילתו בעוד השפעתה של המריחואנה הגיעה כבר לאחר 15 דקות בממוצע.

קופר ציינה כי ישנם יתרונות מסויימים בנטילת הכדור על פני צריכתו בצורתו הטבעית: “כל עישון הוא אינו בריא במיוחד,” אמרה. “הדרונבינול יכול לספק את האפקט הרצוי למשך זמן רב יותר וללא עישון.”

מחקר זה מאשרר את מה שמצאו מחקרים רבים בעבר – הרכיבים הפעילים בקנאביס יעילים לטיפול והקלה על כאבים ועם מינימום תופעות לוואי.

ראו עוד: קנאביס לטיפול בכאבים – סכנה לתעשיית התרופות
ראו עוד: למי שייך הקנאביס? חברות התרופות במרדף אחר רישום פטנטים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר