מארק צוקרברג תרם חצי מיליון דולר להקלה בחוקי הסמים

נשיא פייסבוק תרם 500,000 דולר לקמפיין לביטול הפללת צרכני סמים במדינת אורגון, לקראת הצבעה במשאל עם על הצעת חוק 110. ההצבעה תיערך בחודש הבא במקביל לבחירות לנשיאות ועתידה להפחית את עונשי המאסר לקנסות בגובה 100 דולר בלבד.

מייסד ונשיא פייסבוק העולמית מארק צוקרברג תרם 500 אלף דולר לקמפיין להפסקת רדיפת והפללת צרכני סמים. הקמפיין, שמתנהל במדינת אורגון, ארה”ב, קורא לביטול הענישה הפלילית על כל שימוש עצמי בכל סוג סם, מתוך הבנה שהטיפול בהתמכרויות צריך להיעשות באמצעות רשויות רווחה ובריאות ולא משטרה.

התרומה על סך חצי מיליון דולר נמסרה למנהלי הקמפיין מטעם קרן צ’אן צוקרברג הקרויה על שם אשתו של מארק, פרסיליה צ’אן. אחת ממטרותיה המוצהרות של הקרן היא לתקן את מערכת המשפט המתמקדת לדבריהם בענישה במקום בשיקום. על פי הדיווח ב’אורגוניאן’ תרומה זו מהווה כשליש מסך כל התרומות שגייס הקמפיין להצעת חוק 110 לביטול ההפללה.

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק
תרם חצי מיליון דולר למען הקלה בחוקי הסמים – מארק צוקרברג, נשיא פייסבוק

אם תאושר הצעת החוק במשאל עם שיערך במקביל לבחירות לנשיאות ארה”ב ב-3 בנובמבר, יופחתו העונשים על החזקת סם לשימוש עצמי לקנסות כספיים בלבד בסך של 100$ מקסימום וללא מעצרים ומאסרים כנהוג היום. שימוש עצמי על פי ההצעה יוגדר כעד 1 גרם הירואין, עד 2 גרם קוקאין, עד 2 גרם מתאמפטמין, עד 1 גרם MDMA, עד 40 מנות LSD, עד 12 גרם פסילוסיבין, עד 40 מנות מתאדון ועד 40 טבליות אוקסיקודון.

“אנשים מכורים צריכים עזרה, לא עונש, ואנו נרגשים מכך שכל כך הרבה אנשים מסייעים לנו להביא לגישה אנושית ויעילה יותר כלפי התמכרות לסמים באורגון,” מסר מנהל הקמפיין להצעת חוק 110, פיטר צוקרמן. “הגיע הזמן להפסיק להרוס חיים ולהתחיל להציל חיים”.

אורגון אישרה לגליזציה מלאה לקנאביס בשנת 2014 ובחלוף כשנה באוקטובר 2015 נפתחו מאות חנויות ברחבי המדינה, אף יותר מחנויות מקדונלדס. לצד הצעת חוק לביטול הפללת כל הסמים, יצביעו תושבי אורגון בנובמבר הקרוב גם על התרת שימוש רפואי חוקי בפסילוסיבין, החומר הפעיל ב”פטריות קסם”.

תרומה של מיליארדרים למען הקלה בחוקי הסמים היא לא דבר, וזו של צוקרברג כעת היא גם אמירה כלפי גורמים כמו משפחת אדלסון הנוהגים לתרום מאות מיליוני דולרים נגד כל הקלה על שימוש בסמים, כולל קנאביס ואף כולל נגד קנאביס רפואי, וזאת על אף ששלדון ומרים עצמם בעלי רשת בתי הימורים המספקים אלכוהול וסיגריות בחינם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר