צפו: “מארלי” (2012) – סרט דוקומנטרי חדש על חייו של בוב מארלי

השפעתו העצומה של בוב מארלי כמוזיקאי וכנביא פוליטי-חברתי היא תופעה ייחודית בהיסטורית המוזיקה המודרנית. בסרט המקיף ביותר שנעשה עד כה על בוב מארלי מציג הבמאי קווין מקדונלד את סיפור חייו של המוזיקאי האגדי והמהפכן, מתחילת דרכו ועד להצלחה הגלובלית.

מארלי - סרט דוקומנטרי חדש על בוב מארלי - 2012

הוא אהב נשים, מריחואנה וכדורגל והיה גם מתומכיה הבולטים ביותר של התנועה הראסטפארית. אבל אהבתו הגדולה מכולן הייתה המוזיקה, והיא זו שהפכה אותו לאגדה עוד בחייו. ההשפעה העצומה של בוב מארלי כמוזיקאי וכנביא פוליטי-חברתי היא תופעה ייחודית בהיסטוריה של המוזיקה המודרנית. בסרט המקיף ביותר שנעשה עד כה על בוב מארלי מציג הבמאי קווין מקדונלד את סיפור חייו של המוזיקאי האגדי והמהפכן, מתחילת דרכו ועד להצלחה הגלובלית.

הסרט, שנעשה בתמיכת בני משפחתו, משלב ראיונות חושפניים עם נשותיו, עם כמה מ-12 ילדיו ועם רבים נוספים שהכירו אותו מקרוב. כך אנחנו סוקרים מכל הזוויות את הדמות האגדית, שהולידה תרבות, שפה וזרמים חדשים שהשפעתם מהדהדת בכל גם שנים לאחר מותו.

את הסרט ביים קווין מקדונלד, יוצר תיעודי ועלילתי מוערך שזכה באוסקר על “יום אחד בספטמבר” שעסק ברצח הספורטאים הישראליים באולימפיאדת מינכן 72, והביא לפורסט וויטאקר את האוסקר לשחקן הטוב ביותר על “המלך האחרון של סקוטלנד” פרי עטו.

“מארלי” הוצג לראשונה במסגרת פסטיבל דוקאביב.

גם זה בטח יעניין אותך

צפו בטריילר:

צפו בסרט המלא:

צפו בסרט דוקומנטרי נוסף באורך מלא – Bob Marley: Freedom Road משנת 2007.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר