מאות שתילי קנאביס ו-5 ק”ג חשיש נתפסו בירושלים וחיפה

במהלך סוף השבוע תפסו כוחות משטרה מאות שתילי קנאביס וחמישה קילוגרם חשיש בירושלים ובחיפה. אחד החשודים בגידול קנאביס נמלט והמשטרה מנסה לאתרו.

צעיר תושב מעלה אדומים בשנות ה-20 לחייו נעצר בנתב”ג עם שובו לארץ בחשד שהחזיק במחסן בו גידל קנאביס בלב שכונה חרדית בירושלים.

על פי דיווח המשטרה נמצאו בדירה בשכונת ‘בית ישראל’ צמחי קנאביס במשקל 26 קילוגרם, אליה הגיעו השוטרים בעקבות מידע מודיעיני. לטענת המשטרה מטרת גידול הקנאביס היתה לסחור ולהפיצם בקרב תושבי האזור.

תפיסת גידול קנאביס

“במהלך סוף השבוע, עם שובו של החשוד לארץ, הוא נעצר ע”י השוטרים בנתב”ג והובא לחקירה במשטרה בחשד לגידול, סחר והפצה של סמים מסוכנים,” דווח. “הבוקר, הוגשה כנגד החשוד הצהרת תובע ומעצרו הוארך ע”י בית המשפט עד לתאריך 16.1.19, בו צפויה הגשת כתב האישום נגדו”.

מהמשטרה נמסר כי “פעם נוספת אנו עדים לחשוד המנסה להפעיל מעבדת סמים מסוכנים במקום שאמור להיות נסתר מעיני המשטרה בתוך מחסן ובליבה של שכונה חרדית, אך היכולות של המשטרה בשטח אשר מתחברות יחד עם הפעילות המודיעינית הנרחבת שמבוצעת ברחבי העיר, תחשוף ותביא לתפיסתן של מעבדות הסמים בכל מקום אשר יוקמו, וכמובן למיצוי מלוא חומרת הדין עם החשודים.”

תפיסת גידול קנאביס

תפיסת גידול קנאביס

במקביל מדווחת המשטרה על תפיסת 5 ק”ג חשיש לאחר סיכול עסקת סחר שהתקיימה בעיר חיפה. בנוסף נחשף בעיר מתקן לגידול קנאביס לא חוקי שהשתרע על פני שתי קומות בבניין בן שלוש קומות.

על פי הדיווח ביום חמישי (10.1.19) בשעות הערב בפעילות יזומה של כוחות משטרה נעצרו שני חשודים (תושב הדרום וחיפה) בשנות ה-30 לחייהם במהלך עסקתה למכירת חשיש במשקל 4 ק”ג. בהמשך בחיפוש בביתו של החשוד תושב חיפה נתפס עוד 1 ק”ג חשיש.

תפיסת חשיש

תפיסת חשיש

בית משפט השלום בנצרת נעתר לבקשת חוקרי היחידה המרכזית והאריך את מעצרם של החשודים עד ליום שלישי הקרוב (15.1.19).

באותו היום (חמישי) בשעות הבוקר חשפו כאמור שוטרים מתקן גידול בבניין פרטי בטמרה, שהתפרש על שתי קומות בבניין. מעל 250 שתילי קנאביס לצד ציוד לגידול נתפסו במקום. עם חשיפת המתקן נס החשוד בניהולו ובמשטרה מתבצעות כעת פעולות לאיתורו.

תפיסת גידול קנאביס

מהמשטרה נמסר כי “שוטרי משטרת ישראל יפעלו בכל המישורים, תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותם במסגרת מאמציהם לסיכול יצור והפצת סמים מסוכנים המהווים סכנה כוללת לשלום הציבור. ופעמים רבות הסמים המסוכנים הללו אף מוצאים את דרכם לבני הנוער ובמקרים מסוימים מהווים עבורם מדרון חלקלק שעלול להפוך לצריכה שוטפת של סמים, התמכרות וחבירה לגורמים עבריינים.”

חדשות