2,000 במסיבת טראנס בכיכר רבין במחאה על סגירת פסטיבל “דוף”

בעקבות ביטול פסטיבל "דוף" הגיעו מאות רוקדים לכיכר רבין בתל אביב למחות נגד החלטת המשטרה וביהמ"ש. בשעה 23:00 סגרה המשטרה את ההגברה ומפגינים ירדו לכביש. המשטרה מסרה כי 5 נעצרו לאחר זריקת בקבוקי זכוכית ואבנים. המפגינים מתלוננים על אלימות קשה.

כ-2,000 ישראלים השתתפו במסיבת טראנס גדולה בכיכר רבין במחאה על החלטת ביהמ”ש לקבל את טענות המשטרה ולמנוע את פתיחת פסטיבל “דוף” בצפון הארץ.

בעקבות ההודעה על ביטול הפסטיבל נפתחו בפייסבוק דפי-אירוע שהזמינו את המעוניינים להגיע לכיכר בת”א באופן ספונטני ולהשתתף במחאת ריקודים.

תוך זמן קצר הצטרפו אלפי מעוניינים לדף האירוע ובשעה 15:30 כבר הגיעו למקום מאות מוחים כשבידיהם רמקולים והם רוקדים לצלילי טראנס.

מחאה טראנס כיכר רבין דוף
מאות רוקדים בשעה זו בכיכר רבין במחאה על סגירת פסטיבל “דוף”

עד השעה 22:00 כבר הגיעו למקום המוני ישראלים. המארגנים הביאו בהמשך מערכת הגברה, מה שהביא למסיבת ענק בכיכר וקפיצת עשרות לבריכה המפורסמת בכיכר.

עם הגעת המשטרה למקום החלו החוגגים בקריאות “אנחנו לא נפסיק לרקוד” ו”תנו צ’אנס לטראנס”.

השוטרים אפשרו את עריכת האירוע עד השעה 23:00 אז כיבתה המשטרה את ציוד ההגברה והמשתתפים החלו לצעוק ולמחות, חלקם אף ירדו לכביש וחסמו את רח’ אבן גבירול הסמוך לכיכר.

בשעה 01:00 אחרי חצות דיווחה המשטרה כי בעקבות התפרעויות של חלק מהמוחים, נעצרו 5 מהם, אשר את הסדר באופן בוטה, השליכו בקבוקי זכוכית ואבנים לעבר שוטרים ולא נשמעו להוראותיהם.

כך זה נראה מעיניהם של המפגינים:

כך זה נראה מעיניהם של השוטרים:

מהמשטרה נמסר: “נאפשר את הבעת חופש הביטוי אולם לא נתיר שימוש באלימות פיזית או מילולית”.

מנגד מסרו למגזין קנאביס מפגינים שנכחו באירוע כי פרשים על סוסים ושוטרי יס”מ השתמשו באלימות קשה נגד חלק מהמפגינים ואף הביאו לפציעות.

“הגיע הזמן שלנו להשמיע קול,” נכתב בדף האירוע. “שום דבר לא ישתנה אם לא אנחנו הקהל נקום ונעשה רעש. המדינה והמשטרה בפרט צריכה לראות על מה אנחנו נלחמים. הם הורסים תרבות שלמה ואסור לתת לזה יד, כולנו נפגשים היום החל מהשעה 15:30”.

כזכור המשטרה הודיעה כי לא תאפשר את קיום פסטיבל “דוף” בחמת גדר בסוף השבוע ובכך קטעו רצף של 15 שנים.

טענת המשטרה היתה כי בידיה מידע מודיעיני על שימוש צפוי בסמים במהלך הפסטיבל. מאוחר יותר התבררו הפרטים: לטענת המשטרה בפני השופטים הוטמנו סמים מבעוד מועד בשטח האירוע בחמת גדר ועל כן ביקשה המשטרה לבטלו.

מארגני האירוע פנו לביהמ”ש המחוזי שדחה את טענותיהם. לאחר מכן ערערו לביהמ”ש העליון אך ספגו דחייה גם שם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר