מאגר סוחרי טלגראס נמצא כנראה בידי המשטרה

פרטיהם המלאים של אלפי צעירים וצעירות ישראלים נמצאים כנראה בידי המשטרה, כולל סרטונים בהם הם נראים מחזיקים קנאביס ומצהירים על רצונם לפעול כסוחרי טלגראס. הסיבה לכך, כך נטען: הנהלת הארגון לא דאגה למחוק את המידע כפי שהבטיחה. את הגישה לפרטים העביר למשטרה מנהל טלגראס ששימש סוכן סמוי במשך כשנה וחצי בארגון.

המשטרה מחזיקה בפרטיהם המלאים של בין 3,000 ל-4,000 סוחרי טלגראס, כולל סרטונים ותמונות בהם הם נראים מחזיקים קנאביס ומצהירים כי ברצונם לסחור ברשת.

פרט זה, שהיה עד כה הערכה בלבד, הוא כעת כנראה עובדה מוגמרת – כך עולה מפרטים שמסרו גורמים המעורים בפרשה בפרסום של אתר וואלה.

את הגישה לפרטים קיבלה המשטרה בסיוע של מנהל טלגראס שהיה סוכן סמוי מטעם המשטרה בתוך הארגון במשך כשנה וחצי, בטרם הסגיר את חבריו בתמורה למחיקת אישומים פליליים, 250 אלף ש”ח ושינוי זהות.

על פי הפרסום מנהלי הארגון לא הקפידו למלא אחר הבטחתם למחוק את פרטי הסוחרים בחלוף חודשיים של פעילות וכך עם החרמת הציוד והגישה לשרתים ולמחשבים יכולה היתה המשטרה לאסוף את הנתונים.

האם על הסוחרים לדאוג?

אמנם זו לא עבירה פלילית לצלם סרטון וידאו עם צלחת קנאביס ולהצהיר על רצון להיות סוחר, אך בהחלט ייתכן שחלק מסוים מאלפי סוחרי טלגראס יזומנו לחקירה.

בשורה מרגיעה לסוחרים שפרטיהם נחשפו אפשר למצוא בדבריו של גורם בכיר במשטרה לשעבר ששוחח עם כתב וואלה וקובע כי “לא כל מידע הופך לחקירה וזה לא יכול להוסיף משקל על חקירה אחרת”.

בנוסף הוא מדגיש כי העובדה שפרטיו של סוחר כזה נמצאים בידי המשטרה אין זה אומר שאותו סוחר יעצר כאשר יעבור עבירת תנועה למשל, או עבירה אחרת שאינה פלילית.

מתוך אלפי השמות במאגר אותרו גם 262 שמות של צעירים קטינים מתחת לגיל 18, שייתכן ומולם יינקט הליך משמעתי או טיפולי מסוים.

נפילת ארגון טלגראס לא עצרה את המסחר בקנאביס, הממשיך להתנהל כרגיל בעשרות קבוצות אחרות בטלגרם.

המשטרה מגבירה לאחרונה פעילות אכיפה נגד עבירות החזקה וגידול קנאביס, כולל כניסות לבתים פרטיים והטלת קנסות שעל פי הערכות מגיעים לכדי מעל מיליון וחצי ש”ח בחודשיים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר