לראשונה תערוכת מריחואנה במוזיאון בארה"ב

מוזיאון אוקלנד של קליפורניה השיק תערוכה חדשה וראשונה מסוגה שהוקדשה כולה לעולם הקנאביס. במקום הוצגו צמחי קנאביס, זנים מקומיים, מידע מדעי, היסטורי ותרבותי – הכל במטרה לעורר דיון אובייקטיבי בנושא לגליזציה של קנאביס במדינה – נושא שיעלה להצבעה במשאל-עם בנובמבר הקרוב:

"מדינה תחת השפעה: מריחואנה בקליפורניה" הוא שמה של תערוכה חדשה המוצגת במוזיאון אוקלנד של קליפורניה. באמסטרדם ובמקומות נוספים אמנם יש "מוזיאוני קנאביס", אך זו הפעם הראשונה בה מוצגת במוזיאון "רגיל" תערוכה המוקדשת כולה לקנאביס.

ההכנות לתערוכה, שנפתחה אמש (שבת), נמשכו כשנתיים שלמות בתקווה להספיק להציגה לפני נובמבר 2016, מועד הבחירות הכלליות בארה"ב וגם ההצבעה במשאל-עם על חוק לגליזציה חדש בקליפורניה שצפוי להתקבל ולאחריו תפתחנה חנויות קנאביס חוקיות גם לצרכני הפנאי.

זכוכית מגדלת על עלה קנאביס

כזכור קליפורניה אישרה כבר בשנת 1996 – ולראשונה בארה"ב – חוקי קנאביס המתירים קבלת מרשם קנאביס רפואי מכל רופא בעבור תשלום סמלי של כ-100$. חוק זה יצר מיד ענף גידול קנאביס (בלתי חוקי עדיין) שסיפק את הסחורה למיליוני "החולים" בקליפורניה. בעקבות ניסיון רב ותחת מזג האוויר המושלם, המגדלים בקאלי נחשבים לטובים בעולם.

"אנחנו רוצים שזה יהיה מקום בו אנשים יוכלו לקיים דיאלוג אמיתי וכנה בנוגע לתקוותיהם וחששותיהם לקראת לגליזציה של מריחואנה," אמרה על פי הדיווח שרה סייטר (Sarah Seiter), אוצרת התערוכה. בכדי לוודא שכל אחד יוכל להתקבל בכבוד ללא קשר לעמדתו בנוגע לקנאביס, למעלה ממאה מתושבי האזור הגיעו כדי לשמש כיועצים בתצוגה.

זני קנאביס בצנצנות זכוכית - קליפורניה

בשטח המוזיאון הוקצה אזור בו הוצגו צמחי קנאביס חיים, אזור "קנאביס פלילי" בו הוצגה ההיסטוריה של חוקי האיסור והמעצרים וכן חדר "עדויות קנאביס" בו יכלו האורחים בתערוכה לרשום על לוח את דעותיהם באופן אנונימי. אחדים רשמו שהצמח הציל את חייהם, אחרים רשמו שהשימוש בקנאביס הרס קשרים עם קרובים.

חדר נוסף שנקרא "גראס ובני נוער" הוקדש לנושא השימוש בקנאביס בקרב צעירים. "משפחות ממש השתמשו באזור הזה כדי לדבר עם הילדים על מריחואנה," סיפרה סייטר.

ראו גם:
תערוכה חדשה: אמנות בטבליות אקסטזי
סמים יפים: הצמחים מאחורי החומרים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט