לראשונה: תעודת עיתונאי ממשלתית הונפקה למגזין קנאביס

לראשונה מקבל ‘קנאביס’ הכרה רשמית כגוף חדשותי: לשכת העיתונות הממשלתית (לע”מ) הנפיקה לפני מספר שבועות תעודת עיתונאי לעורך המגזין – לאחר סירוב לעשות כן לפני כשלוש שנים.

לראשונה מאז נוסד לפני כ-7 שנים מקבל מגזין ‘קנאביס’ הכרה רשמית ומכובדת למדי מממשלת ישראל: תעודת עיתונאי ממשלתית (תעודת לע”מ) שהונפקה עבור מערכת האתר לשימוש קבוע ומוסדר.

תעודת עיתונאי מגזין קנאביס
תעודת עיתונאי ממשלתית למערכת ‘קנאביס’

ההודעה על אישור ההנפקה נתקבלה כשלוש שנים לאחר שבקשה קודמת בעניין זה סורבה על ידי לשכת העיתונות, זאת בעקבות שלוש טענות עיקריות נגד המגזין: העובדה כי הוא “אינו אתר חדשות”; העובדה כי הוא “מעודד ומפיץ מידע בדבר ביצוע פעולות בלתי חוקיות”; וכי האתר “אינו עומד בתנאי המקוריות הקבוע בכללים”.

מנהל לע”מ ניצן חן אמנם הסביר אז בין השאר כי “המגזין מדריך כיצד לרכוש ולגדל זרעי קנאביס תוך ציון מפורש כי הקנאביס אינו חוקי בישראל”, אך בתגובה שנשלחה לחן מטעם עורכי הדין הוסבר כי “המגזין מספק מידע חדשותי ואינפורמטיבי בתחום הקנאביס, ופועל על פי כל הוראות הדין, קלה כחמורה”.

עוד הוסבר ללע”מ כי “במידה והאתר עובר על חוקים אלו ואחרים, אחריות הטיפול בו היא של גורמי האכיפה ומאחר ולא היו כל תלונות מצד גורם אכיפה זה או אחר, אין ברשות הוועדה הסמכות לקבל החלטה זו”.

ואכן, עד כה ובמשך כל שנות פעילותו של האתר, לא הוצגה כל טענה מצד גורמי האכיפה כנגד תוכן זה או אחר שפורסם באתר. יתרה מכך תכנים דומים פורסמו באתרים וגופי חדשות קטנים וגדולים כאחד, כולל ‘וואלה’, ערוץ 10, מגזין ‘טיימאאוט’, אתר Ynet ועוד – לצד כמובן גופי תקשורת בכל העולם.

גם זה בטח יעניין אותך

אישור הנפקת תעודת עיתונאי ל’קנאביס’ כעת מבהיר לכאורה כי לשכת העיתונות מקבלת כי האתר הוא אכן אתר חדשות, כי הוא אינו מעודד ומפיץ מידע בדבר ביצוע פעולות בלתי חוקיות וכי הוא אכן עומד בתנאי המקוריות הקבוע בכללים.

יש לציין שבתקופה שבין הסירוב הקודם להנפקת התעודה כעת הפך ‘קנאביס’ לגורם משמעותי עוד יותר בתחום התקשורת בישראל אשר עובד בשיתוף פעולה עם כל כלי התקשורת – ואף הוכר על ידי מגזין ‘סנסי’ האמריקאי כאחד מחמשת אתרי חדשות הקנאביס האמינים בעולם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר