לראשונה תמציות קנאביס רפואי לאידוי מישראל נמכרות בגרמניה

החברה הישראלית פנאקסיה החלה לראשונה במכירה קמעונאית של תמציות קנאביס רפואי מתוצרתה בבתי מרקחת בגרמניה, כך היא מדווחת הבוקר לבורסה. מדובר בשיווק ראשון מסוגו שהתאפשר בעקבות חוק ההסדרים שאושר לאחרונה והתיר לחברות קנאביס ישראליות לייצא לחו"ל מוצרים האסורים לשיווק בישראל

חברת פנאקסיה (Panaxia) מדווחת הבוקר (ד’) כי החלה במכירה קמעונאית של תמציות קנאביס רפואי לאידוי בבתי מרקחת בגרמניה – מהלך ראשון מסוגו שהופך את החברה הישראלית לראשונה שמשווקת תמציות כאלה בשוק קנאביס רפואי כלשהו.

מדובר בתמצית בשם Naxiva-Panaxol אותה ניתן למלא בתוך מעין “מחסנית” (Cartridge) של עטי-אידוי (Vape Pens). התמצית נמכרת ברשת בתי המרקחת הגרמנית Apotheke ומכילה מיצוי שעבר דה קרבוקסילציה, ולכן ישפיע גם ללא חום גבוה.

“החברה מתכבדת לעדכן בזאת כי קיבלה הודעה על תחילת מכירות מסחריות קמעונאיות בפועל של המוצרים המיוצרים על ידי החברה בתקן EU-GMP,” דיווחה. “המוצרים משווקים ומופצים בגרמניה על ידי חברת הפארמה נוירקספארם (Neuraxpharm)”.

אריזת תמציות קנאביס רפואי לאידוי של פנאקסיה Naxiva Panaxol
אריזת תמציות קנאביס רפואי לאידוי של פנאקסיה Naxiva Panaxol (תמונה: באדיבות פנאקסיה)

בישראל השימוש בתמציות לאידוי לקנאביס רפואי אסור, אך בגרמניה הצליחה החברה לקבל היתר לשווקן. בעקבות חוק ההסדרים שאושר לאחרונה בממשלה קיבלה פנאקסיה את ההיתר ליצוא מוצרים האסורים לשיווק בארץ, דבר שנחשב חריג.

רבים פקפקו בדיווחים המקדימים על התכנית הזו של פנאקסיה, כולל כאן במגזין קנאביס, גם מכיוון שבעת הדיווח המקורי היה אסור כאמור לייצא מוצרים שאסורים לשיווק בישראל, וכן מכיוון שטרם נערך מחקר שהוכיח יעילות תמציות כאלה בפן הרפואי.

תמצית קנאביס לשאיפה של פנאקסיה (צילום: חן גלילי)
תמצית הקנאביס לשאיפה של פנאקסיה (צילום: חן גלילי)

עטי אידוי צוברים תאוצה בשנים האחרונות בעיקר בצפון אמריקה והם פועלים כמו הסיגריות האלקטרוניות ומאפשרים שאיפת אדים במקום שאיפת עשן ונחשבים לנוחים יותר ויעילים יותר ממכשירי אידוי רגילים לקנאביס הנקראים וופורייזרים.

על פי פרסומים ומחקרי שוק, נתח השוק הכולל של תמציות קנאביס לשאיפה בצפון אמריקה עמד על 27% בשנת 2020 לעומת כ-20% בשנת 2018, זאת לעומת קיטון קל בנתח השוק של תפרחות בתקופות אלה.

היקף מכירות תמציות קנאביס לשאיפה ב-9 המדינות הגדולות המתירות שימוש בקנאביס בארה”ב וקנדה עמד על למעלה מחצי מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021, ומשקף קצב מכירות שנתי של מעל ל- 2 מיליארד דולר.

דדי סגל מייסד פנאקסיה
ד”ר דדי סגל מנכ”ל פנאקסיה (צילום: חן גלילי)

ד”ר דדי סגל, מנכ”ל פנאקסיה ישראל, מסר: “אנו גאים לקצור את הפירות ולהתחיל במכירות ראשונות בגרמניה של המוצר החדשני והמוביל שלנו, תמציות הקנאביס לשאיפה, ולממש את האסטרטגיה שלנו יחד עם שותפתנו, Neuraxpharm. כעת אנחנו עם הפנים קדימה במטרה ליהנות מהיתרון היחסי שלנו כחברה הראשונה והיחידה אשר לה אישור למכור את תמציות הקנאביס לשאיפה בגרמניה, כשהיעד הוא להגיע לקהל רחב ככל הניתן של לקוחות. במקביל, אנו ממשיכים לפעול להנגשת תמציות השאיפה שלנו גם למטופלים במדינות נוספות ביבשת ורישומן במסלולים הרגולטורים המתאימים.”

ד”ר יורג-תומאס דירקס (Dr. JÖRG-THOMAS DIERKS), מנכ”ל Neuraxpharm, מסר: “המכירות הראשונות של תמציות הקנאביס הרפואי לשאיפה בגרמניה, הן אבן דרך נוספת בשותפות המוצלחת שלנו עם פנאקסיה. בהמשך, נהרחיב את סל המוצרים שלנו יחד עם פנאקסיה לא רק בגרמניה, אלא גם במדינות נוספות באירופה. מעל לכל, אני שמח שכעת אנחנו יכולים להציע למטופלים שלנו בגרמניה מגוון אפשרויות טיפול מותאמות עוד יותר בקנאביס רפואי.”

ד”ר ברנרד גרונברג, רוקח ובעלים של בית מרקחת מהגדולים במינכן בתחום הקנאביס הרפואי, Apotheke Forum Schwanthalerhöhe , מסר: “אנו שמחים מאוד למכור את תמציות הקנאביס הרפואי החדשות לשאיפה בבית המרקחת שלנו במינכן, אברסברג וארדינג. טכנולוגייה זו של מתן קנאביס רפואי בשאיפה תספק למטופלים שלנו אלטרנטיבה בטוחה יותר בהשוואה לעישון. זאת באמצעות הפחתת סיכונים נשימתיים ואונקולוגיים, תוך שמירה על היתרונות הפרמקוקינטיים, כגון ספיגה מהירה ויעילה יותר דרך הריאות ישירות למערכת הדם וצורת מינון מדוייקת ועקבית יותר, המאפשרת מתן טיפול בטוח יותר בקנאביס רפואי.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר