לראשונה: תחרות גידול צמחי קנאביס בארה”ב

יריד מגדלי קנאביס הנערך בימים אלו באורגון, ארה”ב, הוא התחרות הרשמית הראשונה בעולם הקנאביס החוקי בה מוצגים צמחים חיים במקום רק דוגמיות תפרחת. “הצגת הצמחים נועדה בכדי לחנך וללמד את הציבור על קנאביס,” מסבירים המארגנים.

הלגליזציה באורגון, ארה”ב, שכבר הוכיחה את עצמה כעסק רווחי ביותר ואף שברה את השיאים שנרשמו בקולורדו, קובעת רף חדש מבחינת לגיטימציה ציבורית לענף הקנאביס.

תחרות צמחי קנאביס

יריד מגדלי הקנאביס של אורגון (OCGF), הנערך בימים אלו (13-14 לאוגוסט), הוא ככל הנראה תחרות הגידול הראשונה בעולם בה מוצגים צמחי קנאביס חיים, כך על פי הדיווח ברשת החדשות ABC.

לפי הנוהל שהיה קיים עד כה בתחרויות גידול בארה”ב ובאירופה, כל המשתתפים סיפקו מראש רק דוגמיות של תפרחת או מיצויים מעשה ידם, כשהשופטים כלל אינם רואים את הצמח ממנו הן הופקו.

צמחי קנאביס, מתוך יריד מגדלי הקנאביס של אורגון (2016)
לראשונה בעולם: תחרות גידול עם צמחי קנאביס חיים | צילום: ABC

ביריד הנוכחי באורגון, כך החליט צוות המארגנים, יתהפכו היוצרות: כל המשתתפים הגיעו לתחרות עם הצמחים המובחרים ביותר שלהם, אך נאסר עליהם להביא צמחים שנמצאים בשלב הפריחה. לפיכך, השיפוט יתבצע רק לפי מאפייני הצמח וללא בחינה של התוצרת.

מהמחתרת למיינסטרים

השופט הראשי בתחרות הוא מומחה הקנאביס העולמי אד רוזנטל (Ed Rosenthal), שהיה בין המייסדים של מגזין הקנאביס המיתולוגי “היי טיימס”. במהלך שני ימי התחרות יבחן רוזנטל את כל המתחרים באופן אישי, ויעניק להם ניקוד לפי בריאות הצמח, פגמים ויזאוליים ומבניים וכן לפי מראה חיצוני כללי.

“זהו מאורע היסטורי המהווה הזדמנות מצוינת לפגוש מגדלים שעד כה היו במחתרת,” מסרה מארגנת היריד, מארי לו ברטון (Mary Lou Burton). “אנחנו מנסים לחבר בין מגדלים ולעזור להם ליצור קשרים עסקיים זה עם זה.”

'גביע האמרלד' - תחרות הגידול האורגני בקליפורניה
בתחרויות קנאביס שנערכו עד כה, הוצגו רק דוגמאות תפרחת ומיצויים

לדברי המארגנים החלפת מודל הדוגמיות בצמחים חיים נועדה לחשוף את הציבור לצמחים שעד כה לא נראו באופן גלוי בשום מקום, וזאת כאמור במטרה לחזק את הלגיטימציה הציבורית של הקנאביס במדינה.

“הצגת הצמחים אינה נועדה כדי לגרות אנשים להשתמש במריחואנה,” הבהיר מגדל הקנאביס דונלד מורס (Donald Morse) השותף בהקמת היריד. “צעד זה נעשה בכדי לחנך וללמד את הציבור על קנאביס, שהינו היבול החקלאי החדש של המדינה.”

ראו עוד:
אורגון תמחק 50,000 רישומים פליליים
באורגון יש יותר חנויות קנאביס ממקדונלד’ס
2,156 משרות נפתחו באורגון לאחר הלגליזציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט