לראשונה: רופאי משפחה מאשרים חידוש רשיונות קנאביס רפואי

בעקבות סגירתן של מספר מרפאות כאב בצפון הארץ אישר משרד הבריאות כי חולים המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי יוכלו לחדש את רשיונם בהמלצת רופא משפחה. עם זאת, ההחלטה אינה נוגעת לאלו המעוניינים ברשיון חדש ולדברי המשרד זמנית בלבד.

חולים המטופלים בקנאביס רפואי נאלצים להגיע בכל מספר חודשים אל מרפאות הכאב בכדי לקבל המלצת רופא מומחה לחידוש רשיון הקנאביס הרפואי שלהם – זאת מאחר ומשרד הבריאות מקפיד לחדש רשיונות למשך חצי שנה בלבד.

בעקבות נוהל זה של המשרד התורים במרפאות הכאב בכל רחבי הארץ עמוסים במיוחד ובעקבות העומס הודיעו מספר מרפאות כאב, בעיקר באזור הצפון, כי לא יספקו עוד שירותים לחולים המעוניינים בחידוש רשיונות קנאביס. בעקבות החלטה זו נאלצו חולים רבים להישאר ללא טיפול ונמנעו מלקבל את התרופה לכאביהם.

לאחר פניות רבות שהופנו בעניין זה ליק”ר (היחידה לקנאביס רפואי), הודיע יובל לנדשפט, מנהל היחידה, כי חולים המחזיקים ברשיון שתוקפו עומד לפוג ואינם מקבלים שירות עקב סגירת מרפאת הכאב בה טופלו, יוכלו לחדש את רשיונם גם בהמלצת רופא משפחה בלבד.

משרד הבריאות מסר בתגובה כי החלטה זו הינה זמנית בלבד ובמטרה להקל על העומס שנוצר בעקבות סגירת המרפאות. גורם בכיר במשרד הבריאות מסר לכתב הבריאות של חדשות 2, יואב אבן, כי הנוהל עשוי להפוך לקבוע.

צפו:

בשנה שעברה הגיש ח”כ משה פייגלין הצעת חוק לקנאביס באישור רופא משפחה, אך שרת הבריאות יעל גרמן הצליחה לדחות אותה שוב ושוב עד לגניזתה על ידי הצעת המחליטים של משרד הבריאות.

ראו גם:
ממשלת ישראל: תמות ולא תקבל קנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט