זוטופיה: לראשונה קנאביס בסרט של דיסני

אמנם עדיין לא סרט שלם בנושא, אבל “דיסני”, חברת הסרטים המצויירים המובילה בעולם, נותנת בסרטה החדש “זוטופיה” מקום קטן של כבוד גם לקנאביס. את אחת הדמויות בסרט מגלם ה”סטלן” הותיק טומי צ’ונג ועלה המריחואנה עצמו מקבל גם הוא כמה שניות של פריים טיים בסרט החדש לילדים.

אם צריך עוד הוכחה להתקדמות הקנאביס בעולם, חברת הסרטים המצויירים המובילה “דיסני”, שאחראית על יצירות בלתי נדלות כמו בת הים הקטנה (1989), היפה והחיה (1991), אלאדין, (1992), מלך האריות (1994) ועוד ועוד, נותנת מקום של כבוד – קטן אמנם עדיין – לצמח הקנאביס בכלל ואולי אפילו לאג’נדה שמנסה להכניס אותו בחזרה אל המיינסטרים.

גיבורי הסרט הם בעלי החיים, ביניהם גם חבורה של “עצלנים”, החיות השעירות האיטיות שרק לאחרונה כיכבו בקמפיין אנטי-קנאביס של הרשות האוסטרלית למלחמה בסמים.

יאקס טומי צ'ונג זוטופיה
יאקס, היאק שקולו מגולם על ידי טומי צ’ונג (מתוך “זוטופיה”)

עלילת “זוטופיה” עוסקת בשועל מהיר דיבור מנסה להרוויח בגדול, אך לצערו הרב הוא מופלל בפשע שהוא לא ביצע. שוטרת אותה “משחקת” ארנבת, מנסה ללכוד את השועל, אך הופכת למטרה של קונספירציה לא ברורה. הארנבת והשועל נאלצים לחבור יחד כדי להוכיח את חפותם, והם מגלים שאפילו אויבים טבעיים יכולים להיות החברים הכי טובים.

טומי צ’ונג, ה”סטלן” הותיק מסרטי “צ’יץ’ וצ’ונג” וכן מסדרת הקאלט “מופע שנות ה-70”, מגלם בקולו את הדמות של יאקס (Yax) – יאק רוחני ונטורליסט שעוסק רבות במדיטציה.

אך זהו לא הקשר היחיד לנושא הקנאביס בסרט המצויר. במהלך אחת הסצנות בה מוצגת מסיבת עיתונאים חגיגית, ניתן לראות בבירור על אחד המיקרופונים עלה של גראס:

עלה של גראס בסרט זוטופיה

אמנם לא מדובר בנוכחות בולטת מדי, אך בהחלט הפעם הראשונה בה עלה הקנאביס המפורסם מופיע בסרט של דיסני. אפשר להניח שהעובדה שצ’ונג מככב בסרט היתה אחת הסיבות להופעתו של העלה.

הטריילר המלא:

הטריילר המקוצר בתרגום לעברית:

ראו עוד:
כוכבי דיסני עושים סמים
קנאביס בסדרות אנימציה
צ’יץ’ וצ’ונג – הסרט המצוייר
צפו: גנה וצ’בורשקה מעשנים גראס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט