לראשונה: פריימריז ב’עלה ירוק’ – כל אחד יכול להיבחר

לראשונה מאז היווסדה בשנת 1999 הודיעה השבוע ‘עלה ירוק’ כי בכוונתה להגיש לבחירות הקרובות רשימה של לא פחות מ-120 מועמדים לכנסת. “עלה ירוק אינה שונה בהקשר זה מכל המפלגות המרכזיות בישראל,” נכתב בדף הגשת המועמדות.

מפלגת עלה ירוק החדשה, ששברה השבוע שיאי גיוס כספים והצליחה לגייס כבר כ-120,000 ש”ח בפחות משלושה ימים מאז פתיחת קמפיין הבחירות שלה בעזרת מכירת שטרות קנאביס חוקיים, מודיעה כעת על הליך “פריימריז” חדש במסגרתו יוכלו חברי המפלגה הטריים להציג מועמדות לרשימת המפלגה לכנסת לקראת הבחירות הקרובות שייערכו ב-17 במרץ.

בדומה למפלגות הגדולות בישראל, שעורכות פריימריז לקביעת סדר המועמדים לכנסת, החליטו בעלה ירוק לאפשר לראשונה התפקדות חברים למפלגה וכן הגשת מועמדות לרשימת המפלגה לכנסת.

עצם פתיחת המפלגה להצטרפות חברים חדשים (להצטרפות לחצו כאן) היא עניין חדש לחלוטין ב’עלה ירוק’, שעד היום נוהלה במסגרת מצומצמת בלבד. כעת מאפשרת המפלגה לחבריה אף להתמודד מטעמה על מקום בכנסת.

עלה ירוק פריימריז

עם זאת, המקומות הפנויים עבור חברי המפלגה הינם רק החל מהמקום ה-21 ומעלה בערך. “המקומות הראשונים ברשימה ייקבעו על ידי הנהלת המפלגה,” מוסבר בדף רישום המועמדות באתר המפלגה. “נציגים אלו ייבחרו על פי שיקולים מגוונים והתאמתם לקהל המצביעים. מאה המקומות הנוספים ברשימה ייקבעו על ידי חברי המפלגה עצמם, כלומר – אתם.”

גם זה בטח יעניין אותך

איך זה עובד? כפי שמוסבר באתר המפלגה, המעוניינים להוסיף שמם לרשימת המועמדים לכנסת הקרובה צריכים ראשית להצטרף כחברי המפלגה. ראוי לציין כי אם תרמתם למעלה מ-65 ש”ח במסגרת קמפיין הגיוס באתר ‘הדסטארט’, הרי ששמורה לכם זכות ההצטרפות למפלגה ללא עלות נוספת. לאחר שנרשמתם כחברי המפלגה ניתן להגיש כאמור מועמדות לרשימת המפלגה לכנסת.

איך עושים את זה? נכנסים לדף הגשת המועמדות באתר המפלגה, ממלאים את טופס הבקשה בהתאם להוראות ומתחילים לאסוף חברים חדשים שיצביעו עבורכם. “העיקרון הוא פשוט,” נכתב, “מי שמצרף יותר חברים למפלגה – מדורג גבוה יותר ברשימה.”

הבוקר הודיעה המפלגה כי למעלה מ-50 מועמדים כבר נרשמו ומעוניינים להופיע ברשימת המפלגה לבחירות הקרובות.

מנכ”ל המפלגה, עו”ד דקל-דוד עוזר, התייחס הבוקר לגישה החדשה במפלגה: “הליך הבחירה שאנחנו מנהלים הוא הליך הבחירה האמיתי ביותר. בניגוד למפלגות אחרות בהן קבוצות מאורגנות משתלטות על המפלגה, אצלנו המצב משקף מציאות אמיתית כי כל בן אדם יכול להצטרף בתמיכה עבור בן אדם אחד בלבד.”

“בכלל,” הוסיף, “אנחנו מאמינים בדמוקרטיה מתקדמת ומיד לאחר שניבחר לכנסת נפתח מערכת שמסייעת לחברי המפלגה להשתתף ואף לקבל החלטות עבור המפלגה – ישירות מהסמארטפון. לקראת הבחירות הבאות, במידה והכנסת עוד תהיה זקוקה לעלה ירוק, החברים יקבעו את הרשימה החל מהמקום הראשון ועד למקום ה-120.”

ראו עוד:
סקר: 80% מתומכי הקנאביס יצביעו ‘עלה ירוק’
סקר חדש: ‘עלה ירוק’ בכנסת עם 5 מנדטים
תלונה נגד ערוץ הכנסת: חשד להטיית סקרי בחירות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר