מגלגל...
x

לראשונה: ניסוי קליני בבני אדם – קנאביס לטיפול בסרטן המוח

אחרי שנים של ניסויים ראשוניים, החל ניסוי קליני רשמי בתרופה מבוססת קנאביס לטיפול בסרטן המוח GBM – אחד הגידולים הממאירים ביותר, שהורג את החולה בו בתוך פחות משנה.

חברת GW Pharmaceuticals, שפיתחה בעבר את ה’סאטיבקס’, תרסיס פה לטיפול בכאבים אשר מופק מרכיבי צמח הקנאביס, הודיעה על תחילתם של ניסויים קליניים בבני אדם בתרופה חדשה מבוססת קנאביס – לטיפול באחד מסוגי סרטן המוח הקשים ביותר – GBM.

לאחר שנים רבות של ניסויים ראשוניים שהראו כי קנבינואידים (הרכיבים הפעילים בקנאביס) הינם בעלי פוטנציאל טיפולי בסרטן GBM, החלה החברה בניסויים קליניים במטרה לפתח ולמכור את התרופה באירופה וארה”ב.

GBM, הקרוי גם ‘גליובלסטומה מולטיפורמה’, הוא גידול עם פרוגנוזה גרועה מאד, הכי שכיח אצל מבוגרים ומקושר לתוחלת חיים הנמוכה משנה.

סטפן רייט - GW
סטפן רייט, ממנהלי המחקר

על פי הדיווח, בכל שנה אחראי ה-GBM על 50% אחוזים מכלל 22,500 חולי סרטן המוח החדשים בארה”ב ואפשרויות הטיפול בו הינן מוגבלות ביותר.

“אנו מתרגשים מאוד לקראת הניסויים בבני אדם ולקראת הגילוי הצפוי של הקנבינואידים כטיפול אנטי-סרטני חדש,” אמר ד”ר סטפן רייט ממנהלי המחקר. “זהו המחקר הקליני הראשון שאנו עורכים על קנבינואידים כטיפול פוטנציאלי לגידולים סרטניים.”

לפני מספר חודשים הודיעה GW Pharmaceuticals על כוונתה להתמקד השנה בפיתוח תרופות מקנאביס גם לטיפול בסוכרת, קוליטיס ואפילפסיה.

ראו גם: קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת
ראו גם: למי שייך הקנאביס? חברות התרופות במרדף אחר רישום פטנטים

קנאביס מקטין גידולים סרטניים:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר