לראשונה בארה"ב: מריחואנה במכירה פומבית

לראשונה בארה"ב נערכה בסוף השבוע מכירה פומבית רשמית של קנאביס חוקי. 225 ק"ג מריחואנה הוצעו למכירה – 136 מתוכם נמכרו עד כה בעבור 600 אלף דולר.

מאות אנשים הגיעו בסוף השבוע לחוות Fireweed בעיירה פרוסר (Prosser) שבמדינת וושינגטון, ארה"ב, בכדי להשתתף במכירה הפומבית הראשונה בהיסטוריה של קנאביס חוקי.

225 ק"ג מריחואנה הוצעו למכירה למרבה במחיר ובסך הכל נמכרו 136 ק"ג בעבור 600 אלף דולר – בערך 4.5$ לגרם (17 ש"ח לגרם).

כזכור, בשנת 2012 הצביעו תושבי וושינגטון בעד לגליזציה מלאה של קנאביס ובמהלך השנה (2014) כבר נפתחו חנויות קנאביס חוקיות ראשונות במדינה. כעת, חברת Fireweed Farms המגדלת קנאביס בעבור החנויות, ערכה בסוף השבוע ולראשונה בהיסטוריה בארה"ב, מכירה פומבית של מריחואנה חוקית. הקנאביס שהוצע למכירה נשתל בחודש מאי השנה, גדל תחת אור השמש ונקצר בין ספטמבר לאוקטובר.

רנדי וויליאמס, בעלי החווה, מכר כבר חלק מהתוצרת שלו לחנויות בוושינגטון במהלך השנה האחרונה, אבל את המכירה הפומבית פתח לאחר שלא הצליח למכור את הכמויות האדירות שגידל. "אני רוצה להיפטר מכל זה כדי לפנות לעצמי זמן להיות עם הנכדים במקום לארוז מריחואנה כל היום," אמר וויליאמס והודיע כי הוא אף מתכוון לתרום חלק מהרווחים, כ-14 אלף דולר ליתר דיוק, בעבור בתי ספר מקומיים באזור.

רנדי וויליאמס
רנדי וויליאמס

הקנאביס שהוצע למכירה הוצג בפני מאות אנשים שהגיעו לבדוק את איכות המריחואנה וניתנה להם האפשרות להריח ולבחון את התוצרת לפני הגשת הצעת מחיר. במהלך האירוע הוצעו למכירה מבחר זני קנאביס שונים בכמויות שונות ובמחירים שונים – תחת עינם הפקוחה של נציגי הרשות לבקרה על אלכוהול וסמים במדינה שהגיעו כדי לוודא שהכל מתנהל כשורה ואף צילמו את כל האירוע בוידאו.

על אף שקיווה בתחילה לגייס עד מיליון דולר ממכירות המריחואנה, במהלך האירוע הנמיך וויליאמס את ציפיותיו ואמר שישמח לקבל גם 600 עד 700 אלף דולרים בלבד.

צפו במכירה הפומבית:

"אני רואה כאן אירוע שמאורגן ברצינות, זה לא איזה קרקס ואף אחד לא מעשן כאן בפומבי," אמר ג'רמי וויסינג, קצין בוועדת האלכוהול של וושינגטון, שהגיע למקום כדי לפקח על האירוע.

נצרת ויקטוריה, בעל חנות קנאביס חוקית בסיאטל בירת וושינגטון, חזר ללא כל תוצרת, לאחר שלטענתו ראה כי מדובר בחומר באיכות ירודה יחסית. "היה מעניין לראות את התהליך של המכירה הפומבית, אבל האיכות של המוצר לא נראית טובה מספיק ואסרו עלינו לקיים טעימות במקום," אמר.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט