לראשונה מזה 20 שנה: בית משפט פדרלי בארה"ב ידון בהגדרת המריחואנה כסם מסוכן

בפעם הראשונה מזה 20 שנה, ישמע בית משפט פדרלי בארה"ב טיעונים נגד ההגדרה החוקית של המריחואנה כסם מסוכן מדרגה ראשונה.

החוק הנוכחי קובע כי מריחואנה היא סם מסוכן (Schedule 1) המדורג באותה הקטגוריה כמו הרואין וזאת למרות טענות של תומכי הקנאביס שבמשך שנים קוראים לשינוי החוק האבסורדי הזה. תיק היסטורי זה יכריח את בית המשפט הפדרלי לבחון לראשונה את העובדות והמחקרים השונים שנערכו בשנים האחרונות ומוכיחים שוב ושוב את הסגולות הרפואיות של צמח הקנאביס.

המריחואנה עומדת למשפט

במהלך תדריך עיתונות קצר שנערך ביום חמישי בשבוע שעבר סיפרו התובעים בתיק על הדיון הקרוב ומשמעותו להמשך המלחמה למען הפסקת רדיפת צרכני המקיחורנה והחשיש. מומחים מתחום הקנאביס דיברו על הצורך בבחינה מחודשת של הגדרת המריחואנה כסם מסוכן, בחינה שתבוסס על עובדות ומחקרים ולא על דיעה קדומה.

בית המשפט יישמע את הערעורים בבוקר יום שלישי, ה-16 באוקטובר 2012. "המטופלים בקנאביס רפואי יזכו סוף-סוף לנציגות בבית המשפט," אמר ג'ו אלפורד, היועץ הראשי של ארגון "אמריקאים למען גישה בטוחה" (ASA), ומי שייצג את צד התביעה בתיק. "התיק הזה הוא משמעותי במיוחד," אמר אלפורד. "על הפרק עומדת לא פחות מאשר כבודה ואמינותה של ארה"ב ויחסה לצרכים של מיליונים מאזרחיה."

קנאביס, המכונה גם "קנאביס רפואי", כבר הוכח כיעיל בטיפול במגוון רחב של מחלות כגון סרטן, פרקינסון, כאבים כרוניים, מחלות דלקתיות, גלאוקומה, טרשת נפוצה, מחלת קרוהן, איידס ועוד ועוד.

ניתן להירשם לאירוע כאן: Americans for Safe Access


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט