מגלגל...

לראשונה: צעירים אוטיסטים צפויים לקבל קנאביס רפואי

לראשונה בעולם ילדים וצעירים הסובלים מאוטיזם צפויים לקבל טיפול רשמי בשמן קנאביס רפואי, כאן בישראל. המחלה צפויה להתווסף לרשימת ההתוויות של משרד הבריאות, זאת לאחר תוצאות מרגשות במסגרת קבוצת טיפול. “מדובר בהצלה של ממש,” מדווחים ההורים, “ההתקפים והאלימות פוחתים משמעותית.”

משרד הבריאות צפוי לאשר בקרוב את הוספת האוטיזם לרשימת ההתוויות הרשמית (נוהל 106), זאת לאחר דיון בועדת ההתוויות הבוקר (ה’).

ההחלטה באה לאור הצלחת הטיפול ב-10 ילדים הסובלים מאוטיזם שטופלו בשנה האחרונה במסגרת קבוצת בדיקה בחברת “תיקון עולם”. הילדים קיבלו שמן קנאביס המכיל בעיקר CBD – הרכיב שאינו פסיכואקטיבי.

שמן קנאביס רפואי
שמן קנאביס רפואי – תיקון עולם

תוצאות קבוצת הבדיקה הראו שהילדים שטופלו בשמן זכו לירידה בסימפטומים של התופעה – בעיקר אלימות, התקפים אפילפטיים ועוד ולאור הצלחת הטיפול פנו משפחות רבות למשרד הבריאות במכתבים בדרישה להשתתף בניסוי.

על פי העדויות הטיפול בשמן שיפר את התקשורת של הילדים, הפחית משמעותית את התקפי הזעם והתוקפנות והאלימות העצמית, והרגיע והגביר את יכולותם של המטופלים להביע את עצמם.

“לאחר כשלון הטיפול בתרופות הילד נשאר אלים,” מספרת אחת האמהות שילדה טופל בקבוצת המחקר. “כשהתחלנו טיפול בשמן קנאביס השינוי היה דרמטי. הוא לא הפסיק להיות אוטיסט, אבל הפחית משמעותית את התקפי החרדה והאלימות. יש שינוי מהותי בחייו ובחיינו. השמן יכול להיות הצלה של ממש לילדים ומשפחות.”

ישראל היא הראשונה בעולם שתכניס את האוטיזם לרשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי באופן רשמי. במסגרת ישיבת הועדה נשקל גם לאשר לנשים בהריון להמשיך להשתמש בקנאביס.

בשנתיים האחרונות הגיעו לישראל קרוב ל-20 הורים לילדים אוטיסטים מאירופה וארה”ב שביקשו להישאר בארץ לתקופה ארוכה כדי לספק שמן קנאביס לילדיהם. משרד הבריאות לא אישר.

כזכור בשנה שעברה דווח על אמהות לילדים אוטיסטים שמבריחות שמן קנאביס מחו”ל כדי לטפל בבניהן. לחץ דומה הוביל בשנה שעברה להוספת טיפול דומה גם עבור חולי אפילפסיה, זאת לאחר ממצאים על הפחתה של 54% במספר ההתקפים.

ראו גם:
בן 9 עם אוטיזם מדבר לראשונה בזכות קנאביס
על אוטיזם ומריחואנה רפואית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר