לראשונה בוול סטריט: הנפקת מניות לחברה המגדלת מריחואנה

הרשות לניירות ערך בארה”ב אישרה לחברת “טרה-טק”, אשר עוסגת בגידול ומכירת מריחואנה, לעבור הנפקת מניות בבורסה של ניו יורק – למרות העובדה שהיא עוברת על החוק הפדרלי.

תקדים פורץ דרך בתעשיית הקנאביס האמריקאית: בפעם הראשונה מאז אושרו חוקי הלגליזציה במדינות וושינגטון וקולורדו, ניתנת האפשרות לחברה העוסקת באופן מוצהר בגידול ומכירת קנאביס לעבור הנפקת מניות בבורסה לניירות ערך בניו יורק.

אישור זה עשוי להוות למעשה אור ירוק עבור חברות אמריקאיות נוספות העוסקות בגידול והפצה של צמח הקנאביס המעוניינות לבצע מהלך זהה, על פי גורמים ברשות לניירות ערך ישנה לפחות עוד חברת קנאביס אחת המצוייה בימים אלו על סף הנפקה דומה.

כזכור, בעבר עסקי קנאביס רבים בארה”ב קבלו על הקושי שבהתנהלות כלכלית סדירה בעקבות העובדה שרוב מוסדות הבנקים בארה”ב אינם מוכנים לשתף עימם פעולה.

התמחות במיצוי שמנים וציוד לגידול הידרופוני

חברת טרה-טק אמנם עברה הנפקת מניות בעבר בבורסה האמריקאית, אולם מהלך זה התרחש כאשר החברה עסקה בשיווק ציוד לגידול הידרופוני בלבד, עוד בטרם כניסתה לשוק הגידול והשיווק הישיר של המריחואנה בארה”ב.

כעת מתכוונים בחברה להשקיע במחקר ופיתוח של מתקן מסחרי למיצוי שמנים מהקנאביס, זאת בעקבות העלייה הדרמטית שחלה בשנים האחרונות בביקוש לשמנים עשירים ב-CBD.

כמו כן לאחרונה הצהירה “טרה-טק” כי היא סיימה את הליך הבדיקה הראשוני של השמנים אשר מוצו במפעל החברה בקליפורניה וכי היא מוכנה להפצה מיידית של מגוון שמנים בעלי ריכוז קנבינואידים שונים.

צפו בכתבת וידאו אודות חברת “טרה-טק”:

ראו עוד:
“הכרישים” של עסקי המריחואנה – קבוצת משקיעים תבחן סטארטאפים בתחום הקנאביס
הקוקה-קולה של המריחואנה: בכיר לשעבר במיקרוסופט פותח מותג קנאביס בינלאומי

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי