מגלגל...

לראשונה זני הקנאביס הישראליים עם נתוני רכיבים פעילים מדויקים

“זנים מאומתים”: פרויקט ‘קנאפדיה’ בשיתוף עם מעבדת הקנאביס של ‘הטכניון’ מביאים לכם לראשונה את נתוני הרכיבים הפעילים (THC ו-CBD) העדכניים והמדויקים של זני הקנאביס הרפואי בישראל. ועדכון נוסף של המערכת – מעתה יכולים הגולשים למלא ביקורת השפעה, טעם ואיכות לכל זן ולצרף חוות דעת מילולית.

אתר הקנאביס הרפואי הפופולרי ‘קנאפדיה‘ שהוקם בשנת 2016 לרווחת מטופלי הקנאביס ובני משפחותיהם ובו ניתן למצוא פרטים אודות כל זני הקנאביס הרפואי בישראל ולנווט ביניהם לפי השפעות, איכויות וטעמים – משתדרג.

עד כה חברות הקנאביס הרפואי, המייצרות את זני הקנאביס בעצמן, הן שקבעו האם זן מסוים מתאים לדעתן לטיפול בבעיה בריאותית מסוימת או אחרת. הן גם אלו שהמליצו האם זן כלשהו הוא בעל ארומה וטעם כאלה או אחרים.

השפעות וטעמים של זני קנאביס

מעתה, בעזרת מערכת דירוג חדשה, יכולים גולשי ‘קנאפדיה’ לעדכן בעצמם האם זן קנאביס מתאים להקלה על בעיה כלשהי, מה ההשפעות החיוביות או השליליות שלו וכיצד הוא גורם להרגיש.

עדכון נוסף למערכת – בשיתוף פעולה עם מעבדת הקנאביס של ‘הטכניון‘ – הוא אפשרות למטופלים לדעת מה הן כמויות הקנבינואידים (רכיבים פעילים – THC ו-CBD) המדויקים בזני הקנאביס.

גם במקרה זה חברות הקנאביס הרפואי הן אלו שקבעו עד כה מה מכילים בדיוק הזנים שהן מייצרות, ומכורח המציאות סיפקו בדרך כלל רק טווח, למשל “אחוזי THC בין 16 ל-20”.

קנאפדיה - זני קנאביס מאומתים
‘קנאפדיה’ בשיתוף ‘הטכניון’ – לראשונה נתוני רכיבים פעילים מעודכנים ומדויקים בזני הקנאביס הישראליים

כעת לראשונה ניתן לקבל נתון מדויק על הרכיבים הפעילים בזני הקנאביס, עם חותמת איכות של מעבדת הקנאביס המוערכת של ‘הטכניון’, כך שמתאפשר לדעת מה בדיוק מכניסים לגוף.

עם זאת, מאחר וחוקרי הטכניון טרם הספיקו לבדוק את כל הזנים, עניין שיעודכן בעת הקרובה, יכולים המעוניינים בכך לסנן את רשימת הזנים באתר ולראות רק את אלו שנבדקו ואומתו בלבד, על ידי סימון סעיף “זנים מאומתים” בדף הזנים הראשי.

בנוסף, בעמוד של כל זן ניתן לראות את ההבדל בין מה שמצהירה החברה היצרנית לבין מה שנמצא בבדיקות המעבדה. יש לציין שבניגוד לבעבר נראה שהחברות מקפידות בעת האחרונה יותר על דיוק בנתונים אלו.

לעדכונים אחרונים בנושא CBD לחצו כאן
המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר