מגלגל...

לראשונה בקנדה: בן 15 עם קנאביס רפואי בבית הספר

עישון מריחואנה בשטח בית הספר יביא להשעייתם של מרבית התלמידים בבית הספר, אבל נח קירקמן בן ה-14 הסובל מתסמונת טורט הוא הראשון בקנדה שצורך קנאביס באישור בין שיעור לשיעור.

כמו האמא, כך הבן: נח קירקמן, תלמיד בן 15 בבית ספר בקלגרי, קנדה, והבן של ליסה קירקמן, סטודנטית המעשנת במהלך שיעורים, מחזיק באישור שימוש בקנאביס רפואי בעקבות תסמונת הטורט ממנה הוא סובל. המריחואנה היא הפתרון היעיל עבורו להרגעת הרעידות וה’טיקים’ ממנה סובלים הלוקים בתסמונת.

נח קירקמן קנאביס רפואי
נח קירקמן

“אין לזה שום בעיית התמכרות ואני לא יכול לקבל מנת יתר מזה,” מסביר קירקמן בבטחון. “זה עוזר לי להירגע, זה עוזר לי להיות ממוקד.”

קירקמן קיבל את הרשיון שלו בחודש ספטמבר 2013 ומיד פנה יחד עם אמו אל וועדת החינוך של קלגרי בכדי לבחון את האפשרויות לשימוש בקנאביס בשטח בית הספר.

בתחילה חשבו שנח ישתמש במין סיגריה אלקטרונית המכילה קנאביס מחוץ לשער בית הספר, אבל כשנהיה קר מדי בחורף הקשוח של קנדה הוסכם שהוא יגיע למשרדו של סגן המנהל וישתמש בווייפורייזר (מאדה) שלוש פעמים ביום – לפני השיעור, אחריו, ובמהלכיו הפסקת הצהריים.

הווייפורייזר של נח קירקמן
הווייפורייזר של קירקמן

על פי הדיווח סיפר עוד נח שהוא זוכה לפניות ושאלות רבות מחבריו לכיתה ולבית הספר המסתקרנים בנוגע לשימוש שלו במריחואנה באופן חוקי והוסיף כי הוא מעולם לא נושא עליו יותר מכמה גרמים בודדים.

“באופן כללי אני לא כל כך מחביא את זה,” הוא אומר. “החברים שלי מקבלים את העובדה שאני משתמש בקנאביס ומעולם לא סבלתי מבעיות או הצקות בגלל זה.”

יונתן וינברג, צעיר ישראלי בן 15 אשר מחזיק באישור שימוש בקנאביס רפואי, גם הוא צורך מריחואנה בזמן הלימודים, אך בניגוד לנח הוא עזב את בית הספר ובימים אלו לומד כימיה באוניברסיטה הפתוחה. לפני שנה בדיוק סיפר יונתן כאן במגזין איך קנאביס עוזר לו בחיים. ראו: איך קנאביס הציל לי את החיים / יהונתן וינברג

ראו גם: לימודים גבוהים: סטודנטית משתמשת בווייפורייזר בזמן שיעורים
ראו גם: על וופורייזרים מומלצים ויתרונות האידוי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר