לראשונה בכנס שדרות: מושב לגליזציה

נושא הלגליזציה ממשיך להתפשט בישראל: כנס 'שדרות לחברה' של מכללת ספיר, שהפך בשנים האחרונות לאחד הכנסים המרכזיים בתרבות ובכלכלה הישראל, ייארח לראשונה השנה מושב בנושא הסדרת שוק הקנאביס בהשתתפותה של ח"כ תמר זנדברג. לקראת הכנס פרסמה זנדברג נייר עמדה. סקר שנערך לכבוד האירוע מצא תמיכה של 40% בלגליזציה מלאה.

כנס 'שדרות לחברה' של המכללה האקדמית 'ספיר', שייערך מחר ומחרתיים ( ימים ג'-ד' | 24-25.11.15), נחשב לאחד הכנסים הציבוריים החשובים במדינה. במהלך הכנס, שנוסד על ידי אלוף (במיל') עוזי דיין וראשי המכללה בשנת 2003, נידונים הנושאים החשובים ביותר בשיח החברתי והכלכלי בישראל.

השנה, לראשונה מאז נוסד, ייערך בכנס גם מושב בנושא לגליזציה של קנאביס – זאת בהתאם לשיח הציבורי ההולך ותופס תאוצה.

כנס 'שדרות לחברה' - מעל 2,00 משתתפים בשנה, כולל נשיא המדינה ושרי הממשלה
כנס 'שדרות לחברה' – מעל 2,00 משתתפים בשנה, כולל נשיא המדינה ושרי הממשלה

בשנים האחרונות משתתפים בכנס מדי שנה כ-2,000 איש, ביניהם גם נשיא המדינה, שרי הממשלה, ובכירים במנהל הציבורי ובמשק. הקהל הרחב בכנס כולל גם סטודנטים ואזרחים מכל רחבי הארץ, נציגי ארגונים חברתיים, ארגוני המגזר השלישי וארגוני מתנדבים, ואפילו תלמידי תיכון וגמלאים.

במהלך הכנס מתקיימים מושבי דיון שונים. כל מושב מוקדש לנושא מסוים ובמהלכו מוצגת תמונת המצב הנוכחית, הבעיה והפתרון המוצע, ולאחר מכן מתקיים דיון בפאנל מומחים בהשתתפות הקהל.

בין המושבים המרכזיים השנה: הסרת חסמים בדרך לדיור, מיצוי זכויות לקצבאות, דיפרנציאליות בחינוך, צמצום פערים ברשויות המקומיות ואיכות חיי חולים וזקנים.

לתוכניית המושבים המלאה של הכנס – לחצו כאן.

לגליזציה על סדר היום

מושב "לגליזציה של קנאביס" ייערך ביום שלישי ה-24 בנובמבר בשעה 11:30 באודיטוריום 9202 (בניין אקדמיה) במכללה האקדמית ספיר, בהשתתפות חברת הכנסת תמר זנדברג, ראש האגף לטיפול ושיקום ברשות למלחמה בסמים ד"ר חיים מהל, פרופ' אסא כשר, יו"ר התאחדות הסטודנטים גלעד ארדיטי ועוד.

חברת הכנסת תמר זנדברג
חברת הכנסת תמר זנדברג: "רכבת הלגליזציה יצאה מהתחנה"

"בישראל כמו בעולם עישון קנאביס בשעות הפנאי הוא חלק מאורח חיים שגרתי ונורמטיבי, הרווח בקרב כל שכבות האוכלוסיה," כותבת חברת הכנסת זנדברג בנייר עמדה שפרסמה השבוע לקראת הכנס. בהודעה טוענת זנדברג שיש להחליט כעת איך משנים את מדיניות הסמים בצורה נכונה שתאפשר את הפסקת בזבוז המשאבים והענישה המיותרת.

בנייר העמדה מציגה זנדברג תמיכה הן בגישה של אי הפללה, במתווה הצעת החוק של ינון מגל עליה חתמו כבר 22 ח"כים ו-13,600 אזרחים, והן בגישה של לגליזציה מלאה. הדגש, לדבריה אינו מושם על הבחירה בין שני הפתרונות, אלא על ההכרה בצורך הדחוף לפתור את הבעיה.

כמו כן מציגה זנברג את העלייה בתופעת השימוש בסמי פיצוציות ואלכוהול, הנובעת לטענתה מהאיסור החוקי על הקנאביס, כחלק מהבעיות הדורשות פתרון באופן מיידי.

"נדמה כי אפשר לקבוע שרכבת הלגליזציה יצאה מהתחנה," כותבת זנדברג בסיכום הדברים, "השיח הציבורי בעולם ובישראל מתקדם רק לכיוון אחד, השאלה היא איך לעשות את השינוי נכון."

בסקר שנערך לקראת הכנס נמצא כי 55% מהציבור הישראלי תומכים באי הפללת צרכני הקנאביס. כמעט 40% תומכים בלגליזציה מלאה מעל גיל 21.

ראו עוד:
אז למה "נייס גאי" כל כך מזיק בעצם?
חדש בטכניון: לימודי תעודה לקנאביס
הכנסת תבחן התרת נהיגה תחת השפעת קנאביס רפואי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט