לראשונה בישראל: רכישת ציוד גידול ביתי בביטקוין

למגדלי הקנאביס הביתיים בישראל, החוששים מאימת הדין הפלילי, ישנה כעת לראשונה אפשרות להסוות את רכישת הציוד לגידול על ידי קנייה מאובטחת ואנונימית לחלוטין במטבעות ביטקוין, ברשת החנויות ‘הידרוגארדן’ הפרושה בחמישה סניפים ברחבי הארץ.

רכישת ציוד לגידול קנאביס היא שלב מהותי בדרך של רבים מהצרכנים המעדיפים להימנע ממגע עם סוחרים בשוק השחור או מסחורה לא כל כך איכותית – ובוחרים לגדל את התוצרת שלהם בעצמם בביתם.

במהלך השנים האחרונות קמו רשתות וחנויות המציעות ציוד ייעודי לגידול ביתי, הן באדמה והן על בסיס מים (גידול הידרו), המכונות “גרו שופס” או “חנויות הידרו” ופזורות בכל רחבי הארץ (ראו מפה).

חנויות אלו מאפשרות אמנם אנונימיות יחסית, אך כבר קרה בעבר שבחקירת משטרה של עובדי אחת הרשתות מסרו אלו את שמות לקוחותיהם לכאורה לכוחות האכיפה, בעקבות הצגת קבלות רכישה שניתנו מטעם החנות לעצורים שנתפסו מגדלים בביתם.

בכדי למנוע מצבים מסוג זה נזהרים רבים מן הלקוחות ורוכשים את הציוד לגידול במזומן – אך דבר זה אפשרי רק כאשר מגיעים באופן פיזי לחנות, מה שגורם לחשיפה מסוימת.

לחילופין ניתן להזמין משלוחים עד הבית, אך במקרה זה יש לשלם בכרטיס אשראי שמסגיר חלק מן הפרטים שאולי יהיו כאלו המעדיפים שיהיו חסויים.

כעת, לראשונה בישראל, מציעה רשת החנויות ‘הידרוגארדן‘, פתרון לבעיה זו – בדמות רכישת ציוד לגידול ביתי בתשלום אנונימי לחלוטין בעזרת מטבעות ביטקוין.

ביטקוין, המטבע הוירטואלי שבשבועות האחרונים עושה כותרות לאחר נסיקה אדירה בשוויו עד לכדי 4,000 דולר ל-1 ביטקוין, מאפשר תשלום אנונימי לחלוטין, כך שניתן לבצע הזמנות ללא זיהוי בכלל.

“זה מאפשר דיסקרטיות, זה חלק מהמהפך הדיגיטלי ורצינו להיות חלוצים בתחום זה בארץ,” מסביר נציג החברה בשיחה עם המגזין. “אפשר לרכוש בביטקוין גם דרך האתר וגם בכל אחת מ-5 חנויות הרשת עצמן.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר