לראשונה בישראל: מחקר קליני יבדוק השפעת קנאביס על חולי סרטן

חברת “קנאביקס”, יצרנית קפסולות הקנאביס בעלות השחרור האיטי, הודיעה אמש על פתיחתו של מחקר קליני חדש וראשון מסוגו בעולם שנערך בבית חולים רמב”ם לבדיקת השפעת הקנאביס על איכות חייהם של חולי סרטן והתמודדות טובה יותר עם תופעות הלוואי הקשות מהן הם סובלים.

חברת ‘קנאביקס‘ (Cannabics Pharmaceuticals), לה מרכז מחקר ופיתוח בישראל, החלה להפעיל בבית החולים רמב”ם שבחיפה מחקר קליני ראשון מסוגו, וזאת במטרה לבדוק את יעילותן של קפסולות הקנאביס הייחודיות שלה, אותן חשפנו לראשונה כאן במגזין.

הקפסולות, שייחודן הוא “שחרור איטי” של הרכיבים הפעילים לאורך זמן של עד 8 שעות ואף יותר, ושהוגשו להרשמה כפטנט על ידי החברה, אינן מיועדות להיות תרופה אקטיבית לסרטן או גידולים כמו שמן ריק סימפסון (RSO), אלא טיפול משלים שנמצא במחקרים שערכה החברה בעבר כמסייע בשיפור אובדן תיאבון, מונע ירידה במשקל בקרב החולים ועוזר להתמודדות עם תופעות הלוואי הקשות של המחלה והטיפול בה.

קנאביקס - קפסולות קנאביס
קפסולות שמן קנאביס

על פי הודעת החברה הקפסולות מכילות קנבינואידים טבעיים בלבד, בדומה לתמציות הקנבינואידים של ענקית התרופות הבריטית ‘GW Pharmaceuticals’ שרק לאחרונה הודיעה על הצלחה משמעותית במחקר הקליני שלה על קנאביס כטיפול באפילפסיה.

איילן בלן
ד”ר אייל בלן, מייסד חברת ‘קנאביקס’: “מקווים שהמוצר יביא ללגיטימציה בקרב הקהילה הרפואית”

המחקר עצמו נחשב לראשון מסוגו בעולם שנערך על קפסולות קנבינואידים טבעיים, ובנוסף הוא המחקר הקליני המאושר הראשון שנערך על ידי חברה שאינה GW עצמה.

“אנו מצפים שתוצאות המחקר יאפשרו לקהילה הרפואית להמליץ על המוצר,” אמר ד”ר אייל בלן, מייסד החברה. “אנו מעריכים שהשלמה של המחקר הקליני על קפסולות קנאביקס תביא ללגיטימציה של השימוש בעיניהם של חברי קהילת הרופאים.”

קנבינואידים טבעיים לטיפול בחולי סרטן

הטכנולוגיה שפיתחה החברה משווקות בארה”ב תחת שם המוצר ‘Wana Caps SR’, מכילות שמן קנאביס מרוכז עם ריכוז גבוה של THC (חומר פסיכואקטיבי פעיל).

לא מדובר במוצר קונספט או בניסוי ראשוני, אלא בקפסולות הנמכרות כבר עתה כמוצר מדף ביותר מ-60 חנויות קנאביס בקולורדו, ארה”ב, בשם Wana – וזאת לאחר שעברו כבר מספר מחקרים מקדימים.

כמוסות 'Cannabics SR' - לשיפור איכות חייהם של חולי סרטן
כמוסות ‘Cannabics SR’ – לשיפור איכות חייהם של חולי סרטן

בחברה מקווים שהמחקר הנוכחי יסייע לקפסולות לקבל ערך רפואי רשמי והכרה מהקהילה הרפואית.

במחקר הנוכחי שעורכת החברה בבית החולים רמב”ם ייבחנו החוקרים את יעילותן של הכמוסות בקרב חולי סרטן בשלב מתקדם, ואת יכולתן לסייע לעליה בתאבון ובמשקל, מדדי איכות חיים נוספים וכן סימנים לפעילות אנטי-סרטנית.

לצורך המחקר מגייסת החברה חולי סרטן בשלבים מתקדמים המעוניינים לנסות את הטיפול בקפסולות הקנאביס – לשאלות והרשמה ניתן לפנות למייל [email protected]

ראו עוד:
שמן ריק סימפסון הגיע לישראל
20 מחקרים שמוכיחים: קנאביס מרפא סרטן

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט