חדש בטכניון: לימודי תעודה לקנאביס

חדש בישראל: קורס קנאביס ראשון מסוגו ייערך החל מינואר הקרוב ב'טכניון'. הקורס, בן 8 שבועות, ייערך בקמפוס הטכניון בת"א (מתחם שרונה) ויעניק למשתתפים בו ידע נרחב וכלים מעשיים להשתלבות ויזמות בתחום הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם. בין המרצים: פרופ' רפאל משולם, ד"ר יהודה ברוך, אורן ליבוביץ' ועוד.


להרשמה לחצו כאן

בשורה בתחום הקנאביס בישראל: בתחילת שנת 2016 ייפתח קורס קנאביס אקדמי ראשון מסוגו, אשר יקנה למסיימים תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי המשך של הטכניון וחברת 'קאן10', השותפה ליצירתה של תוכנית הלימודים.

קורס קנאביס אקדמי

הקורס הוא כאמור הראשון מסוגו בישראל ומורכב משמונה מפגשים בני 3 שעות וחצי כל אחד (32 ש"ל בסה"כ). הלימודים ייערכו בקמפוס שרונה של הטכניון בת"א.

בין המרצים נמצא כמובן גם פרופ' רפאל משולם, "אבי הקנאביס", המדען הישראלי שהיה הראשון לזהות ולבודד את ה-THC (הרכיב הפסיכואקטיבי הפעיל בקנאביס).

לימודי תעודה בתחום הקנאביס הרפואי - קמפוס שרונה של הטכניון בת"א

קנאביס: עבר, הווה, עתיד

הקורס ייפתח בתאריך 7.1.2016 (יום ה') בשעה 17:00 בהרצאה פותחת שתעסוק בהיסטוריה של הקנאביס, כולל אזכורו במקורות, בתקופת היובש ובמאבק ללגליזציה – אותו יעביר יו"ר עלה ירוק, אורן ליבוביץ'. מרצים נוספים בקורס הם ד"ר יהודה ברוך, מנהל היחידה לקנאביס רפואי לשעבר, יאיר גלר מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר, בועז וכטל מייסד 'עלה ירוק' ועוד.

מטרת הקורס היא להעניק למשתתפים ידע נרחב וכלים מעשיים הנוגעים להגשמת חזון עסקי בתחום הקנאביס הרפואי, החל משלב הרעיון הבסיסי ועד להקמת חברה מתפקדת ורווחית.

קמפוס שרונה בת"א - קורס קנאביס ראשון בישראל
קמפוס שרונה בת"א – קורס הקנאביס הראשון בישראל

בין הנושאים שילמדו בקורס: סקירת שוק הקנאביס מבחינה מדינית וחוקית, רקע מחקרי, רפואי וחקלאי של צמח הקנאביס, שוק הקנאביס בראיית הבורסה, קניין רוחני בפיתוח קנאביס, הכרת השוק בארץ ובעולם ועוד.

הקורס מיועד בעיקר עבור יזמים, רופאים, משקיעים, חוקרים, מומחים מתחום החקלאות ואנשי אקדמיה, אך הוא פתוח לכלל הציבור המעוניין להשתלב בעשיית הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם.

להרשמה לחצו כאן

"תחום הקנאביס הרפואי הוא תפוח אדמה לוהט גם בשוק המקצועי וגם בשוק ההון ורואים ביצועים מצוינים בבורסה של חברות שעוסקות בקנאביס רפואי לעומת מניות אחרות," אומר יובל אלמוגי מחברת קאן10 בראיון לטכניון. "הקורס נולד מתוך צורך בשוק ומתוך ההתעוררות העולמית בנושא, וגם בישראל".

"יש לקנאביס מעמד מיוחד שמצד אחד מאוד חוששים ממנו ומצד שני מבינים את הפוטנציאל הגדול שיש לו בעולם התרופות. לכן, תהליכי הפיתוח הטכנולוגי ומסחור המוצרים מבוססי קנאביס רפואי שונים מפיתוח תרופות ומוצרים רפואיים אחרים, שכן להבדיל מתחומים אחרים, כאן יש צורך בקבלת רשיונות ותהליכים רגולטוריים ואחרים מיוחדים, בגלל ההגדרה החוקית של הקנאביס".

"יש עולם שלם ואדיר של פיתוחים. למשל, יש המון זנים שונים בעלי תכונות רפואיות שונות מותאמים לצרכים שמפותחים כיום ויש שיטות מיצוי שונות. יש פיתוחים לשליטה על אפקטים שונים כמו למשל, אם רוצים להוריד את אפקט ההיי או לפתח זן שאפקטיבי לטיפול במחלה מסוימת. יש פיתוחים שעוסקים בצורות מתן שונות של החומר הפעיל, לא בעישון אלא בקפסולה או אבקה, למשל. או בכל הקשור לעזרים רפואיים בתחום".

"בעולם פיתוח התרופות אם רוצים לפתח תרופה חדשה אז הולכים למעבדה ועובדים עם הכימיקלים או החלבונים של החומרים ואין בעיה להשיג את החומרים הנדרשים. אבל בתחום הקנאביס זה לא כל כך פשוט. יש תהליכים רגולוטורים אחרים לגמרי. יש מספר מצומצם של מגדלים מורשים בישראל, צריך להכיר וללמוד את נושא הרשיונות והמחקרים הקליניים, מה גם שצריך להבין את המבנה הכימי המיוחד של הצמח".

"צריך להבין, בארץ השימוש בקנאביס רפואי ניתן לחולים במחלות קשות שניסו כבר את כל מה שיש לרפואה להציע ולקחו את כל התרופות שניתן להם ודבר לא עזר. כמוצא אחרון מאשרים להם קנאביס רפואי וזה עושה פלאים. רבים זוכרים את הסצנה מהסרט שעשה לפני שנים אברי גלעד ובו ראו אדם שיש לו פרקינסון קשה לוקח שתי שאיפות מהצמח והרעד עובר לו. האפקט הרפואי מדהים".

פרטי הקורס המלאים:

https://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/cannabis-course-technion.pdf

ראו עוד:
ישראלים רושמים פטנט על קנאביס כתרופה לסרטן
קנאביס רפואי: מהו "אפקט הפמליה" – ולמה הוא חשוב
עצומת הלגליזציה: מעל 7,500 חתימות בסוף שבוע אחד
מחקר קליני: קנאביס יעיל יותר מריטלין לטיפול בהפרעות קשב וריכוז (ADHD)


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט