מגלגל...

לראשונה: ארדן יופיע בועדת הסמים

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אישר השתתפותו בדיון מיוחד ופתוח לציבור של ועדת הסמים של הכנסת בראשות ח”כ תמר זנדברג. הדיון יערך לאור ההכנות לתיקון פקודת הסמים ולאי הפללת צרכני הקנאביס בישראל ובו יספק השר תשובות לשאלות בנושא.

בימים אלו פועלים במשרדי הבט”פ והמשפטים להכנת הצעת חוק ממשלתית בעניין אי הפללת צרכני הקנאביס בישראל, בהמשך להכרזתו במסיבת עיתונאים של השר גלעד ארדן על תיקון פקודת הסמים.

לאחר שתגובש הצעת החוק הממשלתית במהלך השבועות הקרובים, היא תוגש לשולחן ועדת השרים לענייני חקיקה, שם צפויה להיות מאושרת. משם היא תמשיך להצבעות בכנסת ולאחר מכן תוטמע באופן סופי, ככל הנראה תוך מספר חודשים.

בניגוד להצעתה המקורית של ח”כ השכל שקראה לביטול מוחלט של כל אפשרות הפללה נגד צרכני קנאביס, הצעת החוק הממשלתית שמנסח צוות של שני המשרדים הנ”ל תקבע כפי שהצהיר ארדן כי צרכני קנאביס שייתפסו בפעמים הראשונות עם כמות לשימוש עצמי לא יואשמו בפלילים ובמקום זאת יקבלו עונשי קנסות כספיים. החל מהפעם השלישית יופנה הקורבן לטיפול משמעתי או חינוכי ורק אם ייתפס שוב יוחל הליך פלילי.

לקראת הגשת הצעת החוק הממשלתית זימנה ח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים של הכנסת, את השר ארדן לדיון מיוחד בועדה. הדיון יערך ב-6.3 החל מהשעה 13:30.

זו תהיה הפעם הראשונה בה יופיע השר ארדן בדיון פתוח וציבורי של הועדה, שם יידרש לתת תשובות לשאלות שיופנו אליו מהציבור.

גם זה בטח יעניין אותך

אם יש לכם שאלות שתרצו שנפנה לשר, אנא כתבו אותן בתגובות. הועדה תשודר בשידור חי במגזין קנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר