מגלגל...

אישור GAP לריבוי קנאביס ניתן ל’אילן ביו’

חברת “אילן ביוקלצ’ר”, העוסקת בתרביות רקמה של קנאביס וזכורה מפרשת הברחת מזוודות הקנאביס מארה”ב, הפכה אתמול לחברה השנייה בישראל המחזיקה תקן חוקי לריבוי קנאביס ומכירתו.

ההכנות לרפורמת הקנאביס הרפואי נמשכות, במסגרתן מתנהל בימים אלה ‘מרדף’ של החברות בתחום אחר התקנים החדשים בעזרתם ניתן לנהל עסק בענף החדש.

התקנים הנדרשים ביותר הם IMC-GMP עבור מפעלים לייצור מוצרי קנאביס רפואי – אותו נכון להיות יש רק לחברת ‘פנאקסיה’, וכן תקן IMC-GAP עבור חוות גידול וריבוי קנאביס רפואי, שניתנו שניהם לראשונה בשבוע שעבר לחברת ‘שיח’.

אתמול הצטרפה גם חברת הקנאביס המפתחת תרביות רקמה של קנאביס, “אילן ביוקלצ’ר”, למירוץ, כשהפכה לחברה השנייה בישראל המחזיקה בתקן IMC-GAP לריבוי קנאביס רפואי.

המשמעות היא שכעת יכולה ‘אילן ביו’ למכור את הגנטיקה שברשותה לחוות גידול המחזיקות בתקן GAP גם הן, כשלאחר מכן תמשיך התוצרת למפעלי GMP שיפיקו ממנה מוצרי קנאביס רפואי תקינים לבתי מרקחת ולייצוא לחו”ל.

למי שעוקב אחר הדיווחים במגזין קנאביס זכורה החברה מפרשת הברחת מזוודת הקנאביס מארה”ב בניגוד להוראות לכאורה, שנעשתה באישורו של מנהל היק”ר יובל לנדשפט, שהודה שאישר הכנסה של מה שמוגדר ‘סם מסוכן’ לישראל תוך התעלמות מהנהלים.

גם זה בטח יעניין אותך

“כל הגנטיקה שהגיעה במזוודה אז הושמדה בעקבות פרסום התחקיר,” מספר הבוקר ליעם גל-און, מנכ”ל החברה, בשיחה עם המגזין. “הגנטיקה החדשה שאושרה כעת הובאה בנוהל תקין ומסודר”.

“אנחנו פנויים לכל מבקש, למכור חומר גנטי בצורת תרביות רקמה, ייחורים ובעתיד גם זרעים כאשר יהיו יציבים מבחינת התכונות והרכיבים הפעילים בהם, זה ייקח עוד שנה אני מאמין,” אומר גל-און.

נכון להיום אם כן יש מפעל אחד בלבד המחזיק בתקן IMC-GMP (פנאקסיה), חברת גידול אחת המחזיקה בתקן IMC-GAP לגידול (‘שיח’) ושתי חברות ריבוי המחזיקות בתקן IMC-GAP (‘שיח’ ו’אילן ביו’).

התעודה שניתנה אתמול לאילן ביו על ידי מכון IQC:

תקן IMC-GAP חוות ריבוי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר