לפני ואחרי: איך קנאביס משפיע על חולה פרקינסון

איך עישון מריחואנה משפיע על חולה פרקינסון? סרטון אחד שצילם אדם הסובל מהמחלה שבר את הרשת וזכה כבר למליוני צפיות בכל העולם. צפו:

יאן פריצל, חולה פרקינסון מאנגליה, החליט להראות לעולם איך קנאביס יכול לעזור לו ולסובלים אחרים מהמחלה: “צילמתי את הסרטון הזה כדי להראות את השפעת המריחואנה על הבעיה שיש לי,” הוא אומר בפתיחת הסרטון שפירסם ונחשף בתוך שבוע כבר למיליונים בכל רחבי העולם.

“אני סובל ממחלת פרקינסון שבגינה גם עברתי ניתוח מח מורכב,” אומר יאן תוך שהוא רועד באופן חריג ומסביר שלצורך הוידאו כיבה את המכשיר שהורכב במוחו ועוזר להרגעת הרעידות הנלוות למחלה.

“אני לא יכול לסבול את תרופות המרשם שנותנים לטיפול בפרקינסון – הן גורמות לי להרגיש ממש לא טוב,” הוא מסביר. “מה שאני עומד לעשות עכשיו זה לטפל בעצמי עם מריחואנה ולחזור לכאן בעוד 20-30 דקות כדי שתוכלו להתרשם מההשפעה.”

אחרי 20 דקות מתיישב יאן מול המצלמה בניחותא, ללא רעידות כמעט בכלל. “עברו בערך 20 דקות מאז צרכתי כ-30 מ”ג קנאביס בעזרת וופורייזר (מאדה) – שזו כמות קטנה למדי. כמו שאתם יכולים לראות הרעידות שלי נרגעו לחלוטין. למעשה הן כמעט תחת שליטה מלאה.”

“הרגשת ההקלה בלתי ניתנת לתיאור,” הוא מוסיף ומתאר כי מלבד הרגעת הרעידות למריחואנה ישנם שני יתרונות בולטים נוספים עבורו: הרגעת ה’דיסטוניה’ – כיווץ שרירים חמור ברגלו הנגרם מהמחלה – וכן הקלה על הדיבור והביטוי העצמי.

מחקר ישראלי שפורסם בשנת 2012 מצא שקנאביס אכן יעיל ביותר להקלה על חולי פרקינסון. מחקר ברזילאי שפורסם בשנת 2014 הציג ממצאים דומים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר