בזמן הפיגוע: משטרת עכו חקרה עשרות לקוחות טלגראס

לפחות 20 תושבי אזור עכו נחקרו במשטרה אתמול (א’) בבוקר, מעט לפני פיגוע הדריסה, לאחר פשיטות וחיפושים בבתיהם בחשד לשימוש בקנאביס. “בחקירה הראו לי תמונות שלי עם תעודת זהות ששלחתי לטלגראס לפני חצי שנה,” מעיד אחד המעוכבים.

חצי שנה לאחר שחשפנו כי בידי משטרת ראשל”צ מאות תעודות זהות של לקוחות טלגראס, נראה שגם משטרת עכו שמה ידה על מאגר לקוחות של לפחות אחד או יותר מהסוחרים באזור.

ממידע שהגיע לידי המגזין נראה כי אתמול (א’) בשעות הבוקר פשטו כוחות משטרה על בתיהם ועצרו לחקירה כמה עשרות תושבי אזור עכו (ככל הנראה בין 20 ל-43 לפחות) שנחשד לגביהם כי רכשו קנאביס בטלגראס.

“המשטרה באה אליי ולפחות לעוד 40 אנשים ועשתה לי חיפוש בבית וחקירה רק בגלל שקניתי בטלגראס לפני חצי שנה,” דיווח לנו אמש אחד הנחקרים, ממושב מדרום לעכו. “היתה להם התמונה ששלחתי לסוחר טלגראס בשלב האימות לפני הקנייה, הם אמרו שבגלל זה הגיעו”.

לדבריו “לקחו לי את הפלאפון לבדיקה ולא החזירו לי עד עכשיו. אני הייתי מספר 43 בתור. חילקו לכל מי שעוכב מספרים, כמו בדואר, בתור לחקירה. השוטרים שם התגאו שיש להם את כל המאגר של טלגראס. היו שם בתור אנשים ממש טובים, מבוגרים, רגילים כאלה, לא ערסים או אנשים שנראים בעייתים”.

במהלך החקירות, בהן לדבריו הציגו לו תמונה שלו ושל תעודת הזהות שלו ששלח לפני 3 חודשים לסוחר, התרחש פיגוע הדריסה בעיר – מה שהוביל ככל הנראה להפסקה בחקירות ולשחרור המעוכבים לביתם.

“באמצע כל הבלאגן שם היה הפיגוע, אז השוטרים עזבו ורצו משם,” תיאר. “פשוט זרקו אותנו משם אחרי החקירה שנסתדר לבד להגיע עד הבית, זה שעה נסיעה. חשוב לי לציין שאני עובד בהיי טק והכי נורמטיבי שיש, אין לי הרשעות ולא ראיתי דילר המון זמן.”

“קיבלתי את כל החוויה של הפיכת בית, אלימות מילולית ומרחק נגיעה מאלימות פיזית,” הוא מסכם ומבקש ש”בכל מקרה כדאי להזהיר אנשים מהנושא הזה כי יש להם כנראה מאגר כלשהו של מי שקנה בטלגראס”.

בתגובה לפנייתנו לא הכחישו במשטרה את דבר הפשיטות והמעצרים אך טענו כי כמות הנחקרים קטנה בחצי ממה שנטען – כ-20 חשודים בלבד שעוכבו לדבריהם לחקירה בעניין זה.

“משטרת ישראל אוכפת ביתר שאת עבירות סחר והפצת סמים, תוך ביצוע מגוון פעולות סמויות במטרה לחשוף את מבצעי העבירה והבאתם לדין, למען בטחון הציבור ושלומו,” מסרו. “מדובר באכיפה יזומה המתמקדת בחשיפת עבירות הסמים, בין אם בוצעו בקרן רחוב, במעבר גבול או באמצעות אפליקציה ברשת ולראיה עיכובם לחקירה על פי דין, של כ-20 חשודים בעבירות סמים באזור העיר עכו. מעבר לכך איננו מוסרים פרטים מחקירות מתנהלות”.

חדשות