לפיד: “רק מי שמבין בקנאביס יאמין לביבי”

מועמד מפלגת כח"ל לראשות הממשלה, יאיר לפיד, צוחק על יו"ר מפלגת "זהות" שהסכים לפרוש מהבחירות תמורת הבטחה לרפורמת קנאביס רפואי שכבר אושרה למעשה. בתגובה הוא ספג ביקורות מהעוקבים.

בציוץ שפירסם לפני שעה קלה בטוויטר, יאיר לפיד “עוקץ” את משה פייגלין בעקבות הודעתו על כך שהוא מוכן לפרוש מהמירוץ לבחירות תמורת שורת הבטחות ביניהן רפורמה בתחום הקנאביס הרפואי.

“אין ספק שרק מי שמבין היטב בקנאביס יאמין להבטחות של ביבי,” כתב לפיד, תוך נסיון לרמוז לכך שמי שמשתמש בקנאביס הוא פתי שיאמין להבטחות ללא כיסוי.

בתגובה לציוץ ספג לפיד ביקורות מצד העוקבים, כך למשל העיתונאי גיא לרר כתב: “יאיר, הבדיחות העבשות האלו לא ראויות. אנחנו נלחמים קשה כדי להראות שקנאביס הוא תרופה שעניינה חיים ומוות ומשפיעה באופן דרמטי על הרבה יותר אנשים מהרבה נושאים שאתם מדברים עליהם הלוך ושוב. אמירות כאלו מחזירות אותנו אחורה”.

רבים אחרים הגיבו עם קישורים לעדויות חוזרות מן העבר מפי מספר גורמים (כאן, כאן וכאן) שטענו בפנים גלויות כי לפיד עצמו מבין לא מעט בקנאביס שכן הוא לא רק עישן קנאביס, אלא אף סחר בקנאביס.

“ההבדל בין יאיר לפני השאכטה לזה שאחריה היה קיצוני,” העיד למשל השחקן תומר שרון לפני כחמש שנים. “הוא כעס ואיים שידפוק לנו מכות אם נראה אותו ברחוב”.

הזמר גלעד כהנא אמר אז: “כן, הוא עישן ג’וינט. כן, הוא שיקר כשאמר שהוא לא עישן. הוא עישן הרבה ג’וינטים. אם בנאדם יודע לשקר כל כך טוב, הוא נולד כנראה להיות פוליטיקאי. אני חושב שיאיר בדרכו לגדולה. עכשיו נפתחה הדלת לדרכו לראשות הממשלה.”

לפיד מוכר כמתנגד לגליזציה ותיק, שמאז כניסתו לפוליטיקה חזר על התנגדותו שוב ושוב, אך עשה זאת תוך טענה שזכתה ללעג כשאמר כי הוא “נגד לגליזציה כי זה לא חוקי”.

לצד זאת, בטור שפירסם בעבר לפיד ונקרא “100 דברים שכל אדם צריך להספיק עד גיל 30”, מופיע בסעיף מס’ 40: “עישון ג’וינט”.

כזכור בין מייסדיה של מפלגת “יש עתיד”, בראשה עומד לפיד, ניתן למצוא גם את מייסד חברת “טבע”. המפלגה מינתה בשנת 2013 את יעל גרמן לתפקיד שרת הבריאות וזו ספגה ביקורת קשה על התנהלותה כשניסתה להעביר את הענף כמונופול לידי החברה הפרטית “שראל” וכל זאת ללא מכרז.

שותפו של לפיד במועמדות לראשות הממשלה מטעם מפלגת “כחול לבן”, בני גנץ, אמר כי הוא עצמו לא יתנגד ללגליזציה במודל קולורדו.

כפי שכבר פורסם הרפורמה שמבטיח רה”מ נתניהו לפייגלין היא רפורמה שלמעשה כבר אושרה ע”י משרד הבריאות, כולל טיוטה מוכנה לפקודת הסמים, ותאושר עם הקמת הממשלה ללא קשר לפרישתו של פייגלין והצטרפותו לממשלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר