לפיד הודיע: לא אחתום על התחייבות ללגליזציה

לפיד הודיע לפעילי הלגליזציה כי אין בכוונתו לחתום על התחייבות לקדם לגליזציה ואף לא להצהיר על כך בעל-פה. מקורביו הסבירו: "לא חותמים על כל מיני מסמכים" והגדירו את הדרישה כ"חוצפה", אך אתמול הוא חתם על מסמך זהה של ארגון למען בעלי חיים

פעילי לגליזציה זועמים על יו”ר “יש עתיד” יאיר לפיד לאחר שהודיע דרך מקורביו כי הוא מסרב לחתום על מסמך תמיכה בלגליזציה בטענה שהוא “לא חותם על כל מיני מסמכים” אך בחלוף מספר ימים חתם על מסמך זהה של ארגון למען בעלי חיים.

לפיד סירב לא רק לחתום על מסמך התחייבות, כפי שעשו בשבוע שעבר יו”ר תקווה חדשה גדעון סער והשבוע יו”ר מרצ ניצן הורוביץ ויו”ר העבודה מרב מיכאלי, אלא אף לא לספק הצהרה בעל-פה, אמירה כלשהי בעד, או הודעה ברשתות החברתיות.

נוסף על כך, מבדיקה שערכו הבוקר הפעילים במצע המפלגה של “יש עתיד” לבחירות 2021, עולה כי אין בו כל התייחסות לנושא הקנאביס – לא ללגליזציה, לא לאי-הפללה ואף לא לקנאביס רפואי ולמטופלים ברישיון.

יאיר לפיד (צילום: דוברות הכנסת)
לא מוכן לתמוך אישית בלגליזציה, יאיר לפיד (צילום: דוברות הכנסת)

לפיד, שלאורך שנים היה ממתנגדי הלגליזציה הקולניים ביותר ואף תמך בהמשך הפללת הצרכנים למרות עדויות על כך שהוא בעצמו עישן וסחר, הודיע אמנם לראשונה ב-2017 כי הוא בעד ביטול ההפללה, אך מעולם לא התייחס לשאלת הלגליזציה.

הפעילים, שעוסקים בימים אלה במבצע החתמות של ראשי מפלגות להתחייבות ללגליזציה, הופתעו מהתשובה השלילית שקיבלו מסביבת לפיד, שם טענו כי יש ח”כים של המפלגה שתומכים בלגליזציה ולכן אין צורך בהתחייבות של היו”ר עצמו.

לפיד חותם לארגון למען בעלי חיים לאחר שסירב לחתום על תמיכה בלגליזציה
לפיד חותם לארגון למען בעלי חיים לאחר שסירב לחתום על תמיכה בלגליזציה (צילום מסך: פייסבוק ‘תנו לחיות לחיות’)

עוד טענו בסביבת לפיד כי הם “לא חותמים על כל מיני מסמכים” מתוך עיקרון, ובהמשך הסבירו כי עצם הבקשה של הפעילים מלפיד לחתום על מסמך היא בגדר “חוצפה” והוסיפו כי “מה שחשוב זה העניין עצמו ולא המשחקים מסביב”.

אך בחלוף מספר ימים הסתבר לפעילי הלגליזציה שלא בהכרח מדובר באמת בעיקרון של לפיד לא לחתום על מסמכים, לאחר שלפיד כן חתם אתמול (ב’) על מסמך זהה שהגישו לו פעילי ארגון למען בעלי חיים ופורסם ברשת.

לטענת פעילי הלגליזציה, העובדה שלפיד חתם על מסמך התחייבות לארגון למען בעלי החיים מוכיחה שטענתו שחתימה על מסמך היא מיותרת וכי התחייבות מטעם המפלגה היא מספיקה, נובעת לכאורה מאי-תמיכה אמיתית של לפיד במטרה.

“לפיד מעדיף להצהיר על תמיכה בזכויות לחיות, שזה דבר חשוב ללא ספק, על פני חופש ושוויון אזרחי לבני אדם צרכני קנאביס,” מסר אחד הפעילים בשיחה עם מגזין קנאביס.

מתנועת “ליגלייז” נמסר כי “מצער אותנו שלפיד, שבעבר התנגד לכל שינוי של מדיניות ההפללה ‘כי זה לא חוקי’, מתחמק מלגבות את השינוי המוצהר לכאורה בעמדתו בפניו ובחתימתו. עם כל הכבוד ליתר חברי הרשימה, כאשר היו”ר מסרב לתמוך בנושא בפניו, יש להטיל ספק באמינותו ולכל הפחות להבין כי הוא לא מחוייב”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר