מגלגל...

למתחילים: איך לקנות זרעי קנאביס באמסטרדם

רכישת זרעי קנאביס באמסטרדם: ממי עדיף לקנות, לאילו פרטים כדאי לכם לשים לב במהלך הקנייה וכיצד חוזרים עם המזכרת הביתה בלי להסתבך. קונים ויוצאים בחיים.

אז כולנו מכירים את נוהל הזמנת הזרעים באינטרנט, וישנם הרבה אתרים עם בנק זרעים איכותי ומורחב.

הפינה הזו מתייחסת הפעם לאלו מכם שכבר תכננו חופשה באמסטרדם ועל הדרך רוצים גם לרכוש זרעים בשיטה המסורתית והטובה. כזו שבאה אחרי הליכה רגלית לחנות (או נסיעה באופניים כנהוג שם), התייעצות עם המוכר ובחינת הזרעים בעיניים.

יתרונות קנייה בחנות זרעים

איכות

עם כל הכבוד שיש לרכישות זרעים באינטרנט והניסיון הרב שיש לרבים איתן, מוכרחים לציין שבדרך הזו אין ללקוח באמת שליטה על איכות המוצר. הכוונה היא לא בהכרח לאופציית הבחירה בין קנאביס אוטומטי (שפריחתו תלויה בשעון הביולוגי שלו) או פוטופיריוד (שפריחתו תלויה בצמצום שעות האור), בין זרעי ‘פמינייזד’ (זרעים נקביים) או זרעים רגילים, או אפילו בבחירת הזן ספציפי (ידוע על מקרים של אתרי הונאה שמספקים מוצר אחר מזה שהבטיחו). כאן הכוונה היא לתצורת הזרעים שתבטיח אחוזי הצלחה גבוהים.

הדרך לבחירת זרעים איכותיים וחזקים גנטית מתבססת על כמה פרמטרים:

גודל: זרעי אינדיקה נוטים להיות גדולים עם מרקם מפוספס או חברבורתי. זרעי סאטיבה נוטים להיות קטנים ביחס לאינדיקה עם מרקם חברבורתי.

צבע: בעולם הגידול ישנה הסכמה די גורפת לגבי צבע הזרע, על פיה זרע כהה הוא מבטיח יותר ובעל אחוזי הצלחה גבוהים יותר. זרעים בהירים או “חיוורים” בדרך כלל לא יניבו צמחים חזקים, או במקרים מסוימים לא ינבטו כלל. בגדול הם נחשבים חלשים יותר מבחינה גנטית. מעבר לזה, חשוב לזכור – אין כל דרך להבדיל בין זכרים לנקבות בשלב בו הם זרעים – מה שהופך את האמינות של חנות הזרעים לגורם מכריע.

זרעי קנאביס
זרעי קנאביס

התקציב: זרעים שהם Feminized (נקביים) יהיו כמובן יקרים יותר מאחר והם מבטיחים שהצמח יהיה נקבה פורחת ולא זכר מלא זרעים. יש לשים לב שבמידה וקונים זרעים רגילים נהוג להעריך את אחוזי קבלת הזרעים הנקביים בתוכם בלמעלה מ-50%. עם זאת כאשר הזרעים שבידינו הם פמינייזד האחוזים עולים עד ל-95%.

חשוב מאוד לציין שתנאי הגידול עדיין משחקים פה תפקיד – חשוב אפילו יותר: הצמח אולי לא יהיה זכר מתנאי גידול מחפירים, אבל הוא בהחלט יכול להיות הרמפרודיט (נקבה שמפרה את עצמה).

איזה קנאביס אתה?

תשאול

חשוב לציין שבדרך כלל החבר’ה שעובדים באותן חנויות זרעים באמסטרדם הם הרבה מעבר לקופאים. הם מלאים בידע מורחב שברוב המקרים גם ישמחו לשתף. בהתחלה אולי תרגישו מעט חוסר נעימות או ביישנות לגשת ולשאול שאלות (האגו הישראלי לא עוזר כאן) – אבל ברוב מוחלט של החנויות בעיר נמצא צוות חביב ונעים שיהיו יותר ממוכנים לענות על שאלות ותמיד יתנו מידע נוסף שאולי לא ניתן למצוא באינטרנט.

ברוב המקרים המוכרים ‘יתשאלו’ אתכם בכדי להבין בדיוק מה אתם מחפשים ומה אתם רוצים מבחינת הגידול והמוצר הסופי – ככה שהם יכולים גם לכוון אתכם לזנים שאולי מתאימים יותר לאופי הגידול וליבול המבוקש. בהחלט מומלץ לבוא עם ראש פתוח. כמובן שרצוי לשים לב שהחבר’ה הנחמדים בחנות לא לוקחים אותנו באופן טבעי לתפריטים היקרים יותר – אלא אם אין לכם בעיה עם השקעה רצינית.

חשוב לזכור שבאמסטרדם מוצעים למכירה זרעי קנאביס באופן חופשי גם בחנויות פרחים למיניהן ובדוכנים בצידי רחובות. עדיף לרכוש את המוצר במקומות מסודרים יותר.

מוכרים זרעי קנאביס ברחוב באמסטרדם
מוכרים זרעי קנאביס ברחוב ובדוכני פרחים באמסטרדם

בדיקות

נשאר לנו להחליט על כמות הזרעים הרצויה, בדרך כלל מדובר בחבילות של 3, 5 ו-10. כשמקבלים חבילה מומלץ להעיף מבט על כלל הפרמטרים שצוינו זה עתה.

מה שבדרך כלל קורה במעמד הרכישה בחנות זה שאנשים מבקשים שיראו להם חבילות נוספות ובוחרים את החבילה שנראית להם הכי משובחת. כך לאט לאט נשארים לחנות כל חבילות הזרעים הפחות משובחים, שייתכן ויציעו לכם קודם אותם על מנת להיפטר מהם. אז חשוב לזכור שלגיטימי לבדוק, להסתכל ולהחליף במידת הצורך.

טסטים

01-cannabis-cultural-live-vaporizer-exhibit

בזמן השהייה באחד מעשרות הקופי-שופס באמסטרדם כולנו מזמינים, יושבים, מעשנים ונהנים. כדאי כמובן לנצל את המעמד הנדיר הזה ולהזמין את הזן שאנחנו שוקלים לגדל. אפשר לעשות לו גם ‘בדיקת איכות’ במכשירי האידוי שלהם – לא כי הם סופר נחמדים, אלא כי הם רוצים שנבדוק על הדרך את הוופורייזר’ס ואולי גם נבצע רכישה.

זן סאטיבה כמעט טהור נע בין 70%-90% סטלת 5 כוכבים דירוג אינטרנטי קרדיט:sensi seeds
‘אמנזיה הייז’ – זן סאטיבה כמעט טהור
סטלת 5 כוכבים על פי דירוג אינטרנטי
קרדיט:sensi seeds

אם לדוגמא באנו “נעולים” על זן ה-Amnezia (אמנזיה הייז), חשוב לעשות בדיקות טעם, ריח ועוצמת ההשפעה לפני הרכישה: יכול להיות שנאהב ויכול להיות שלא. במידה ואהבנו כדאי לשים לב לפרמטרים של הגידול: יכול להיות שהתפוקה של הצמח מזערית, זמן הגידול ארוך מהרגיל, או שהוא פשוט לא מתאים לתנאי הגידול הנתונים ודורש קור, חום ולחות שונים. הסאטיבות הן אלו שבדרך כלל באות עם דרישות, יש לזה סיבה מוצדקת.

צ’ופרים

במידה ותבחרו לפתוח בסבב חנויות זרעים באמסטרדם, תוכלו להיות בטוחים שמשעמם לא יהיה לכם. החנויות גדושות בהרבה מעבר לזרעים: ישנם מוצרים נלווים כמו דשנים איכותיים, ביגוד ואקססוריז לעישון.

לפעמים במעמד הקנייה מצ’פרות החנויות במרצ’נדייז תוצרת החנות ונותנים במתנה גריינדרים, מחזיקי ג’וינטים, מחזיקי מפתחות ומגנטים מגניבים – כולם כמובן עם לוגו החברה. אז אם תהיו חביבים ואדיבים, אולי תצאו מורווחים. רצוי להיות שגרירים ישראליים ראויים ולא להציק ולשאול מה מגיע לכם. אם באתם למוכר בטוב, אולי ייתן, ואם לא, זה גם בסדר גמור.

רכישה וצ'ופר

מחיר

המחירים בחנויות באמסטרדם זהים כמעט לחלוטין למחירים באינטרנט, למעט מבצעים ספציפיים שקיימים בחנות עצמה. להוציא כמובן את עלויות המשלוח וזמן ההמתנה.

מאיפה לרכוש

במידה ואנו לא בקיאים במגוון המוצרים ולא עשינו שיעורי בית, כדאי להיצמד לרשתות הגדולות להן יש סניפים כמעט בכל חור באמסטרדם הקטנטנה. החיסרון העיקרי של הרשתות הנגישות, הגדולות, התיירותיות והזמינות הללו, הוא כמובן העלות הכספית הגבוהה יותר.

חסרונות הקנייה בחנויות זרעים

עלויות טיסה

האמת היא שהיום מדובר בכאב קטן יותר מבעבר, אחרי שאיזי ג’ט הצניחו את מחירי הטיסות לאמסטרדם . עם זאת, עדיין לא משתלם כלכלית לקפוץ לאמסטרדם, לקנות זרעים ולחזור, כך שבמידה ונפלה בידכם ההזדמנות לטוס לאמסטרדם, רצוי לשקול לנצל את העיתוי ולהתחמש בגנטיקה מובחרת גם אם אין תכנון מיידי להרצת גידול.

חוקיות

קודם כל כי היי, להעביר זרעים של צמחים בין גבולות דימיוניים על כוכב במערכת השמש היום זה לא עניין של מה בכך כאשר מסתובבים להם מלא סאחים בביקורות גבולות. עם זאת, מאחר ומדובר בזרעים ולא במוצר עצמו (קטנים, אינם מפיצים ריח, אינם מכילים THC ותמיד נותנים סיכוי לצאת צדיק עם המשפט ‘זה אוכל לתוכי שלי’) – הסיכון הוא כמובן נמוך יותר ועל כן התופעה גם נפוצה יותר.

חשוב אם כן לזכור שעל אף שמדובר במוצר שלא גורם לכל השפעה פסיכואקטיבית, לא מזיק בשום צורה ואפילו בריא באופן מיוחד – הוא כן מוצר הנחשב לסם מסוכן ובלתי חוקי במרבית המדינות השמרניות בעולם, ועל כן יש לקחת את הדברים בחשבון.

הזרעים יגיעו בדרך כלל בתוך אריזה ובה קפסולת פלסטיק שקופה. חשוב מאוד לא לפתוח את הפלסטיק כדי לא לחשוף את הזרעים ללחות ולזיהומים – כך שלפתוח קפסולה ולזרוק את הזרעים בכיס כל הדרך לישראל זה אמנם הסיכוי הטוב ביותר להצליח, אבל עלול לפגום בתוצרת, גם אם לא בהכרח. כנ”ל כמובן לגבי פיזורם במזוודה או בתיק הרחצה, בכיס הפנימי של הארנק ובמקומות מזוהמים אחרים – חבל לפגום בתוצרת. מה שכן, במידה ועוטפים את הזרעים בניילון נצמד, רצוי עם כפפות (או שטיפת ידיים עם אלכוג’ל במידה ואין כפפות), אז המקומות האלה דווקא עשויים להיות מתאימים – כך גם לפי המלצתה הרשמית של משטרת ספרד.

מעבר לזה אל תשכחו להנות!

חשוב לציין שהמידע שכל מידע הנוגע לרכישת זרעי קנאביס הינו אינפורמטיבי בלבד ומבוסס על חוויות דמיוניות או כאלו שהתרחשו בארצות אחרות. איננו מעודדים העברת חומרים אסורים כלשהם הרשומים בפקודות החוק של רשויות הגבולות במדינות אי אלו ואחרות.

ראו גם:
רכישת זרעי קנאביס ב-4 צעדים פשוטים
מדריך: איך לבחור זן קנאביס מתאים לגידול
אחסון זרעים: שלושה דברים שזרעי קנאביס מאוד אוהבים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר