למה קנתה חברת קנאביס את הדומיין Ebola.com בעבור 200 אלף דולר?

מדוע חברת קנאביס גדולה הרשומה ברוסיה רכשה את כתובת האתר Ebola.com (אבולה.קום) תמורת מניות בשווי 200 אלף דולר של חברת קנאביס רפואי מארה"ב, שאחד מבעליה הוא מועמד לשעבר לנשיאות שחושב שקנאביס עשוי לרפא אבולה?

סיפור מוזר התפרסם אמש ובמרכזו עומד הדומיין Ebola.com, שנמכר לאחרונה בעבור כסף מזומן ומניות בשווי כולל של למעלה מ-200 אלף דולר, לחברה רוסית ששינתה רק לאחרונה את שמה מסיבה לא ברורה.

מפרטי ההסכם נראה כי הדומיין – שנרכש בשנת 2008 בעבור 13,500$ בלבד – נמכר לחברה רוסית בשם "Weed Growth Fund" בעבור 50,000 דולר במזומן וכן 19,192 מניות של חברת הקנאביס הרפואי האמריקנית Cannabis Sativa. "על פי המדד הנוכחי המניות הללו שוות כ-164 אלף דולר, מה שמסכם את זה לכדי למעלה מ-200 אלף דולר בסה"כ," נמסר.

אבולה קנאביס

כאן הסיפור נהיה מעט מוזר: עד החודש שעבר (ספט' 2014), חברת Weed Growth Fund היתה רשומה בשם Ovation Research ועיסוקה, כך על פי הרשומות, "מוצרי פלדת אלחלד לתעשיית הבישול". ה-TIME מוסר שהחברה סירבה להסביר לכתב העיתון מדוע שינתה את שמה.

אז למה שחברת קנאביס תרצה את הדומיין Ebola.com? והאם זה קשור לסגולות הבריאותיות של הקנאביס לטיפול פוטנציאלי בנגיף?

כששאלו את מנהל האתר בו נרכש הדומיין הוא טען כי אינו יודע את הסיבה, אך הפנה את הכתב למאמר בו דווח על כך שגארי ג'ונסון, מנכ"ל חברת Cannabis Sativa (שתמורת מניותיה נמכר הדומיין כאמור) ומי שהיה מועמד לנשיאות ארה"ב ומושל מדינת ניו מקסיקו פעמיים, טוען בראיון שקנאביס עשוי להיות יעיל בטיפול באבולה.

בראיון, שפורסם בתחילת השבוע, אמר ג'ונסון במפורש כי רכיבים בקנאביס עשויים להיות יעילים במניעה וטיפול במחלה, כפי שהם יעילים גם במניעה וטיפול של מחלות קשות אחרות כמו HIV.

גארי ג'ונסון
גארי ג'ונסון

"אנחנו בהחלט מאמינים כי ישנו פתרון לטיפול באבולה," אמר. "אני מתכוון שישתמשו בזה ממש בתור תרופה לאבולה. אם הייתי עכשיו שוכב חולה במיטה עם נגיף אבולה, הייתי לוקח כל דבר שהיה יכול להציל את חיי בשנייה."

ד"ר דייויד אלן, המנהל הרפואי של חברת Cannabis Sativa, מגבה את דבריו של המנכ"ל ומציין כי קנאביס כבר הוכיח את יעילותו בטיפול באיידס ובתיאוריה ניתן ליישם את אותו האפקט בחולי אבולה. בנוסף הוא מציין כי קנאביס יכול למנוע גם את ההשפעות המזיקות של אבולה עצמה, הכוללות בעיקר דימום פנימי ודליפת תאים.

גם ברד מורהאוס, מנכ"ל חברת משחות הקנאביס 'NewCure' מצטרף לטענות: "נעשה כבר מספיק מחקר וישנן כבר מספיק עדויות ליכולת הבלתי מסוייגת של הקנבינואידים להרוג מחלות שונות," אומר מורהאוס. "קנאביס נחקר גם היום כתרופה פוטנציאלית ל-HIV וככזה שמחזק את המערכת החיסונית, זאת מאחר ומדובר באחר החומרים האנטירטרוויראלים היעילים ביותר הקיימים בטבע."

אם כן, על אף שלא ידוע מדוע בדיוק רכשה חברת קנאביס את הדומיין Ebola.com, נראה שזה קשור כנראה לתקוות גדולות שיש למומחי קנאביס בנוגע לפוטנציאל הטיפול שלו בנגיף הקשה.

ראו עוד:
מחקר: קנאביס כתרופה לאיידס HIV
קנאביס כאנטיביוטיקה: יעיל לטיפול בדלקות, הרפס ו-MRSA
מחקר: קנאביס לטיפול במחלת צליאק

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט