‘למה ציפיתם?’ – תגובת המשטרה למעצרים באינדינגב

משטרת ישראל שוללת טענות על אפליה שלה נגד אירועים בדרום, וטוענת בתגובה למעצרי הקנאביס באינדינגב כי לא ברור לה מדוע זה לא בסדר.”מה מצפה אדם שעובר ביודעין על החוק?” נמסר.

עשרות צעירים עוכבו ונעצרו בסוף השבוע בפסטיבל המוזיקה המצליח ‘אינדינגב’, הנערך זו השנה ה-11 ברציפות בדרום הארץ, כפי שפרסמנו לראשונה.

הסיבה המפתיעה למעצרים היתה החזקה בלבד של קנאביס לשימוש עצמי, עישון ג’וינטים וכד’, כפי שמתרחש בכל פסטיבל מוזיקה גדול בישראל.

בתגובה לפניית המגזין במשטרה לא הכחישו את דבר המעצרים, אך מסרו רק כי “במהלך בידוק כבודה, נעצרה בחורה כבת 18.5 לאחר שנמצאו אצלה סמים מסוגים שונים ובכמויות שונות והיום המשטרה תבקש להאריך את מעצרה”.

אך אמש (א’), בתגובה לידיעה בנושא ששודרה בחדשות ‘כאן’, מסרה המשטרה תגובה מעט יותר מפורטת, בה התלוננה על עצם הצגת העצורים כקורבנות ואת השוטרים כמי שאינם בסדר.

גם זה בטח יעניין אותך

למה ציפיתם?

“מעבר לעובדה שמדובר בטענות מופרכות, תמוהה בעינינו הבחירה להציג את מי שעובר על החוק כמושפל ואת מי שאוכף אותו כמשפיל,” נמסר.

“לא ברור מה מצפה אדם שעובר ביודעין על החוק ומביא עימו סמים בזדון לאירוע שמתקיים ברמחב הציבורי,” הוסיפו במשטרה.

יש לציין שבעשרות הופעות הענק שנערכו הקיץ בתל אביב, לא דווח כלל על מעצרים בגין עישון קנאביס, למרות שריחו בהחלט היה נוכח.

הבדלי אכיפה במרכז ובדרום?

בעקבות טענות של תושבי הדרום כי הסיבה להבדלים נעוצה בסגנון האכיפה השונה של המשטרה בפריפריה לעומת מרכז הארץ, פנינו למשטרה בבקשה לקבל את נתוני המעצרים באירועים בתל אביב לעומת אירועים מחוץ לתל אביב.

בתשובה לפניית המגזין בשאלה זו קבעה המשטרה כי אין בידיה נתונים בנוגע למעצרים באירועים מסוג זה בחלוקה לפי איזורים בארץ, והכחישה מכל וכל את הטענה על אכיפה שונה בפריפריה לעומת מרכז הארץ.

“אין ברשותנו נתונים בפילוח המתבקש,” נמסר. “נדגיש כי אין כל שינוי בהוראות האכיפה כלפי עבירות החזקה ושימוש בקנאביס בכל רחבי הארץ. בשני המקרים מדובר במעשה שעומד בניגוד לחוק והמשטרה מוסמכת לאכוף כל חריגה מהאמור בחוק בהתאם.”

לכתבה התראיינו שלושה מהצעירים שנתפסו, שסיפרו כיצד הושפלו והוטרדו וכן הזמר גלעד כהנא שבעצמו הופיע על במת האינדינגב.

המפכל רוני אלשיך ושר המשטרה גלעד ארדו
המפכ”ל רוני אלשיך ושר המשטרה גלעד ארדן –
מגבירים את המלחמה בקנאביס? (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר