ללא קנס וללא עבודות שירות: גידל 23 שתילי קנאביס – ושוחרר לביתו

המדינה דרשה להטיל עליו 8 חודשי מאסר לפחות, אבל השופט, שהתחשב בכאבים מהם הוא סובל עקב תאונת דרכים שעבר, גזר עליו 40 ימי מאסר. אלו נוכו כנגד 40 ימי המעצר שכבר ריצה, והוא חזר לביתו אף ללא עונש עבודות שירות או קנס כספי.

בתי המשפט ממשיכים במדיניות המקלה יחסית כלפי מגדלי קנאביס בבית, מדיניות שהחלה בשנת 2015 ומתגברת מאז.

במשפט שנערך לפני כשבועיים שוחרר לביתו ל’, תושב השרון בן 31, גרוש ואב לילדה החי בבית הוריו, אשר נתפס בשנת 2015 מגדל 23 שתילי קנאביס ומחזיק ב-87 גרם פרחי קנאביס.

אביהו גופמן
השופט אביהו גופמן (תמונה באדיבות אתר בתי המשפט)

שופט בית משפט השלום בחדרה, אביהו גופמן, גזר עליו אמנם 40 ימי מאסר בפועל, אך אלו נוכו כנגד הימים שבהם הוא כבר ישב במעצר במסגרת ההליך בסוף שנת 2015.

על פי תסקיר המבחן ל’ גדל במשפחה נורמטיבית ותומכת וגידל את הקנאביס לצריכה עצמית, כדי להתגבר על כאבים מהם הוא סובל עקב תאונת דרכים שעבר בשנת 2011.

לאחר שהציג בדיקות שתן נקיות לאורך תקופת המבחן, המליץ התסקיר להעמידו תחת צו פיקוח לשנה והמליץ כי לאור מצבו הרפואי לא יוטל עליו מאסר בפועל ואף לא עבודות שירות.

בגלל שיוחסו לו עבירות של ‘החזקת סמים שלא לצריכה עצמית’ ו’גידול סם מסוכן’ במשקל 9.3 ק”ג, דרשה המדינה להטיל עליו עונש של בין 8 ל-18 חודשי מאסר בפועל.

השופט גופמן קיבל את עמדת עו”ד יגאל כהן, שייצג את הנאשם, וגזר עונש של 40 ימי מאסר – בדיוק מספר הימים בהם היה במעצר.

יגאל כהן
עו”ד יגאל כהן, ייצג את הנאשם (צילום: יח”צ)

כמו כן הוטלו על הנאשם 6 חודשי מאסר על תנאי, צו פיקוח למשך שנה במהכו יופנה לטיפול ביחידה להתמכרויות והתחייבות על סך 5,000 ש”ח שלא לחזור בשנתיים הקרובות על העבירות בהן הורשע.

החלטה זו של השופט גופמן ממשיכה מגמה של ענישה קלה באופן יחסי לבעבר, בכל הנוגע לגידול קנאביס בבית.

“התוצאה הושגה לאחר מסכת מייגעת אותה עבר הנאשם, שבסופה יבולו נשא פרי בדמות ענישה צופה פני עתיד ללא קנס,” מסר עו”ד כהן. “גזר הדין המקל לכל הדעות משקף עבודה אינטנסיבית שהביאה לתוצאה הנוכחית לטובתו של הנאשם הנושא אף צלקות בשל תאונה אותה חווה וגזר הדין הביאו להתעטף בשמחה.”

בשבוע שעבר חשפנו לראשונה מסמך סודי המראה שכמו בתי המשפט, גם במשטרה הפנימו, ומעתה יתייחסו לגידול ביתי המיועד לשימוש עצמי כעבירה פעוטה יותר מבעבר.

הממשלה, בהובלת שר ההסברה והמשטרה גלעד ארדן, מסרה השבוע כי הצעת החוק לאי הפללה תגובש במהלך החודש הבא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר