טוען...

ללא קנאביס כמות המתאבדים מקרב לוחמי צה”ל היתה עולה?

"אם לא היתה אפשרות לקבל קנאביס כמות המתאבדים בקרב הפוסט טראומתיים היתה עולה בעשרות אחוזים באופן מיידי, זה לפחות עוזר לנו באיזושהי צורה" - כך לדברי ח"כ אלי אבידר סיפר נכה צה"ל נפגע פוסט טראומה. את הדברים אמר במהלך דיון בועדת חוץ וביטחון בכנסת היום

בדיון שנערך הבוקר בועדת חוץ וביטחון של הכנסת סיפר ח”כ אלי אבידר (“ישראל ביתנו”) על דברים שסיפר לו נכה צה”ל נפגע פוסט טראומה לפיהם אם לא היתה אפשרות לקבל קנאביס כמות המתאבדים מקרב לוחמי צה”ל היתה עולה.

“זה לפחות עוזר לנו באיזושהי צורה” (צילום: ערוץ הכנסת)

“כמות בוגרי מלחמות ארה”ב שמתאבדים עקב פוסט טראומה הוא במספרים בלתי נתפסים ושם הצבא הוא לא צבע-העם הוא צבא מקצועי, אצלנו זה צבע העם, ולכן בסוגיה הזאת חייבים לתת פתרון,” אמר ח”כ אבידר.

“איך אמר לי אדם שסובל מפוסט טראומה, נכה צה”ל, הוא אמר לי ‘אם לא היתה אפשרות לקבל קנאביס כמות המתאבדים בקרב הפוסט-טראומתיים היתה עולה בעשרות אחוזים באופן מיידי, זה לפחות עוזר לנו באיזושהי צורה’.”

לאחרונה נחשף במגזין קנאביס סיפור המאבק של לוחמי צה”ל להוספת פוסט טראומה כהתוויה לזכאות לרישיון קנאביס רפואי. “אני לא יכול לאשר קנאביס לפוסט טראומה, זה יביא לגליזציה,” אמר אז בכיר במשרד הבריאות. לבסוף המהלך כן אושר ונכון להיום יש בישראל מעל 8,000 פוסט טראומתיים המחזיקים ברישיון קנאביס רפואי.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר