פתוח לציבור: צמח קנאביס בכנס החקלאות הממשלתי

בפעם הראשונה אישר משרד הבריאות הצגת צמח קנאביס אמיתי בפומבי: חברת קנאביס רפואי הוזמנה להציג צמחי קנאביס חיים בכנס חקלאות ממשלתי שנערך בשעה זו בקרייה החקלאית של משרד החקלאות בראשל”צ לכבוד חגיגות ה-70 למדינת ישראל.

צמחי קנאביס בכנס ממשלתי
אבנר שקל, סמנכ”ל תפעול של חברת BOL פארמה, עם צמחי קנאביס בדוכן בכנס החקלאות החגיגי

בשעה זו נערך כנס חגיגי מיוחד של משרד החקלאות לכבוד חגיגות שנת ה-70 לישראל, במסגרתו תערוכת פרחי הארץ, דוכנים של חברות העוסקות בפיתוח חקלאי, תצוגת כלים חקלאיים ועוד.

אך גולת הכותרת של האירוע, שיערך יומיים (3-4 באפריל – הכניסה חינם), וזו שללא ספק צפויה למשוך את תשומת לב הקהל, היא צמחי קנאביס ענקיים – חיים ואמיתיים – המוצגים בדוכן של חברת הקנאביס “BOL פארמה”.

BOL, שהציגה לאחרונה את מוצרי הקנאביס הרפואי החדשים שלה האמורים להימכר בבתי מרקחת, הוזמנה על ידי משרד החקלאות להציג את הצמחים בכנס חקלאות ממשלתי רשמי – חצי שנה לאחר שהקנאביס הפך לראשונה לגידול חקלאי רשמי מוכר בישראל.

על אף שמדובר עדיין בצמח המופיע בפקודת הסמים כאסור ומסוכן, אישר משרד הבריאות באופן חריג את השינוע וההצגה שלו באופן פתוח בפני הקהל הרחב והציבור החופשי.

למקום הגיע גם שר החקלאות אורי אריאל, שכבר ביקר לפני כחודשיים בחוות קנאביס רפואי והבטיח אז כי בתוך 10 ימים צפוי להתקבל האישור ליצוא קנאביס רפואי לחו”ל. עם זאת עד כה לא ניתן אישור כזה לצערם של החקלאים המצפים להצטרף לענף.

“אני מאמין שמטרת ההצגה היא להראות שזה חלק בלתי נפרד מהחקלאות הישראלית,” אומר בשיחה עם המגזין חגי הילמן, יו”ר BOL. “אנחנו גאים להוביל את החקלאות הרפואית בישראל לעידן חדש של הכרה בינלאומית בענף חקלאי-רפואי שעתיד להיות גאווה לאומית למדינה”.

אורי אריאל עם צמח קנאביס וחגי הילמן
שר החקלאות אורי אריאל וחגי הילמן יו”ר BOL, עם צמח הקנאביס

“הצמח המופלא הזה עתיד להיות המזור והמרפא לאלפי חולים,” הוסיף. “הצגתו בחג הפסח לקהל הרחב מהווה סימן ליציאתו מחושך לאור ולחירות גמורה בהקלה על סבלות האדם. תוך מספר מועט של שנים נזכה לראותו משולב בעשרות תרופות שיופצו לעולם שמקורם בציון ואנו גאים להיות בחזית הטכנולוגיה”.

אבנר שקל, סמנכ”ל התפעול של החברה שאירגן את הפרוצדורה, מסר כי “זו פעם ראשונה שצמח הקנאביס בשיא תפארתו מוצג לקהל הרחב, כמו בשאר ענפי החקלאות בישראל גם בענף זה אנו מציגים קידמה, חדשנות ומצוינות כאור לגויים. עוד בדוכן מוצגים אריזות של מוצרים מבוססי קנאביס רפואי אשר נארזו במפעל החדש של BOL וישווקו בקרוב בבתי המרקחת.”

צמחי קנאביס בכנס ממשלתי
דוכן BOL עם צמחי קנאביס בכנס החקלאות החגיגי
צמחי קנאביס בכנס ממשלתי
צמחי קנאביס בדוכן בכנס החקלאות החגיגי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר