לכבוד האירוויזיון: מאהל מחאת קנאביס נפתח בת”א

פעילים הקימו מאהל בתל אביב במחאה על מה שהם מתארים כהתעמרות במטופלי הקנאביס הרפואי ובקריאה ללגליזציה בישראל. שוטרים הגיעו למקום במהלך הלילה והורו על פירוק האוהלים. הפעילים מתכוונים להישאר שם עד מוצ"ש ולחשוף את קשייהם בפני אורחי האירוויזיון מהארץ והעולם.

מטופלי קנאביס רפואי ופעילי לגליזציה הקימו אתמול (ה’) מאהל מחאה בשד’ רוטשילד בת”א, ומתכננים לשהות במקום לאורך סוף השבוע של האירוויזיון.

בין השאר מעוניינים הפעילים לחשוף בפני אורחי האירוויזיון מהארץ ומהעולם את הקשיים עמם מתמודדים החולים המטופלים ואת מדיניות ממשלת ישראל כלפי צרכני הקנאביס.

מאהל מחאת קנאביס תל אביב
מאהל המחאה שנפתח בתל אביב לכבוד האירוויזיון

למקום הגיעו אתמול כמה עשרות פעילים עם שלטי מחאה ובכוונתם לשהות במקום עד מוצאי שבת. “עם ישראל מוזמן להגיע ולתמוך,” הם אומרים בשיחה עם מגזין קנאביס.

במהלך סוף השבוע נערכות במקום הרצאות, סדנאות והדרכות לשימוש בקנאביס, כמו גם הפגנות וצעדות בקריאה ללגליזציה בישראל.

היום (ו’) מתכננים הפעילים לערוך הפגנה נקודתית מול בניין המשרדים של פייסבוק ברח’ רוטשילד 22, במחאה על מדיניות הרשת החברתית המקשה על חשיפת פרסומים הנוגעים לקנאביס.

במהלך הלילה הראשון הגיעו שוטרים ופקחים למקום והורו לשוהים במאהל לפרק את האוהלים שהוקמו במקום. אף על פי כן נותרו הפעילים במקום ומתכוונים להישאר שם עד מוצ”ש.

גם זה בטח יעניין אותך

אחת המשתתפות במחאה, לריסה, החולה בסרטן שד, אמרה כי היא מנסה כבר חודשיים לקבל רישיון קנאביס רפואי ורק לאחרונה הצליחה.

עם זאת היא מציינת כי המחירים החדשים גבוהים עבורה והיא אינה יכולה לעמוד בהם לצד שאר הטיפולים. כמו כן מציינת כי אין מספיק מבחר של מוצרי קנאביס בבתי המרקחת.

משתתף אחר בהפגנה אמר שמטרתו היא למחות על הרפורמה. “רוצים לחזור למתכונת הקודמת, כך שנקבל אספקה דרך היצרנים ולא ‘חתול בשק’ דרך בתי המרקחת,” אמר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר