טוען...

“ליצמן תתפטר”: מחאת רשת החלה נגד סגן שר הבריאות

תמונות של כפות ידיים ועליהן הכיתוב "ליצמן תתפטר" פורסמו בימים האחרונים ברשתות החברתיות, במחאה על רפורמת הקנאביס הרפואי.

מטופלי הקנאביס לא השתכנעו מהבטחתו של יעקב ליצמן מסוף השבוע להקלה נוספת על רפורמת הקנאביס הרפואי, ופתחו במחאת רשת מקורית.

עשרות תמונות של כפות ידיים ועליהן הכיתוב “ליצמן תתפטר” עלו בימים האחרונים ברשת, במחאה על רפורמת הקנאביס הרפואי.

בין שאר התלונות נגד הרפורמה בולטות הטענות על עלייה חדה במחירי הטיפול, בעיקר עבור חולים קשים, איכות ירודה של הקנאביס המסופק להם וכן ביטול חלוקת הקנאביס לפי זנים ומעבר לחלוקה לפי אחוזי THC ופרמטרים בלתי מדעיים אחרים.

מחאת הרשת החלה לאחר שחבר פורום קנאביס רפאל זורייב העלה תמונה של כף ידו ועלה הכיתוב “ליצמן תתפטר” לראשונה כאן.

מחאה זו מגיעה במקביל להקמת מאהל מחאה פיזי בשד’ רוטשילד בתל אביב למשך סוף השבוע. האוהלים פורקו על ידי המשטרה אך פעילים עדיין נמצאים במקום גם כעת.

לקראת סוף השבוע פירסם משרד הבריאות בערב יום ה’ הודעה על הקלה צפויה על הליך קבלת קנאביס רפואי, זאת עבור חולים במספר מצומצם של מחלות קשות שיוכלו לקבל מרשם מרופא מומחה ללא תנאים.

הודעה זו הגיעה במפתיע ללא כל הכנה מוקדמת במקביל לשידור תכנית תחקיר על סיוע שליצמן מספק באופן קבוע למטרידים מינית וברשת נשמעו טענות על כך שמדובר בניסיון להשיג כותרת חיובית שתעמעם את ממצאי התחקיר.

אך נראה שגם הודעתו המיוחדת של ליצמן, שעשויה תיאורטית לאפשר אספקת קנאביס לכחצי מיליון ישראלים לעומת 40 אלף בלבד כיום, לא הרגיעה את מטופלי הקנאביס הרפואי שממשיכים כאמור במחאות נגד הרפורמה.

במקביל מטופלים הגישו בשבועות האחרונים וממשיכים להגיש גם בימים אלה עשרות ואולי אף מאות תביעות קטנות נגד משרד הבריאות לאחר שלא קיבלו אספקה במועד.

על פי רמז ראשון שנתנה שופטת לאחת התביעות נראה כי משרד הבריאות צפוי בקרוב לשלם עשרות ואולי אף מאות אלפי שקלים פיצוי לאותם מטופלים.

משרד הבריאות אמור למסור תגובה לעתירה לבג”ץ שהגישה עמותת הקנאביס הרפואי לאחרונה בדרישה לעצור את הרפורמה, כאשר דיון ראשון בעתירה עתיד להיערך בעוד כשבועיים, תחילת חודש יוני 2019.

בינתיים הודיע משרד הבריאות על ביטול כניסת הרפורמה שתוכננה להתחיל בסוף החודש שעבר, ועידכן כי זו צפויה להיכנס לתוקפה בסוף חודש אוגוסט כאשר עד אז יוארך תוקף כל רישיונות הקנאביס הרפואי באופן אוטומטי ל-31.8.2019.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר