ליצמן: הדיל של פייגלין ונתניהו סוכם איתי מראש – אין שינוי ברפורמה

למרות הצהרות שנתנו רה"מ נתניהו והשר-לעתיד פייגלין על בשורה חדשה אותה כינו "לגליזציה של קנאביס רפואי", אומר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כי לא מדובר בשינוי ברפורמה וכי הכל היה מתואם איתו מראש.

משה פייגלין מתח ביקורת קשה לאחרונה נגד רפורמת הקנאביס הרפואי, ואף הגדיל לטעון כי משרד הבריאות אחראי למותה של צעירה חולת סרטן שנפטרה השבוע לאחר הפסקת הטיפול בקנאביס רפואי.

את רפורמת בתי המרקחת שמקדמים סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ושר הבריאות בנימין נתניהו כינה פייגלין רק לפני יומיים “רפורמה שטבולה עמוק עמוק בבצע כסף”.

הערב כבר הודיע פייגלין רשמית כי למרות הבטחותיו לא לפרוש מהמירוץ, ועל אף הצהרותיו כי לא יתפשר על פחות מלגליזציה מלאה, הוא החליט להצטרף לליכוד, זאת בעבור תפקיד בממשלה והטבות נוספות.

אך כעת מסתבר כי לדברי סגן שר הבריאות ליצמן, ההבטחות של פייגלין ונתניהו להקלות בתחום הקנאביס הרפואי הן למעשה הקלות שכבר אושרו על ידי משרד הבריאות וייכנסו לתוקף עם הקמת הממשלה, גם בלי מעורבותו של פייגלין.

בתגובה לפניית מגזין קנאביס אומר ליצמן כי לא רק שההבטחות של פייגלין נוגעות לאותה הרפורמה בדיוק שהוא עצמו יזם ואודותיה פורסם לראשונה כבר לפני מעל לחודשיים, אלא שגם הדיל של נתניהו לפרישת מפלגת “זהות” היה מתואם מולו מראש.

“סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תומך במתווה המוצע בין זהות לליכוד, אשר אף תואם איתו במהלך המו”מ בין רה”מ נתניהו ומשה פייגלין,” מסר ליצמן. “מדובר במהלך חשוב שעל עקרונותיו הודענו במאי השנה, ופרסמנו תקנות בעניין. יחד נפעל שיאושרו מיד עם כינוס הכנסת החדשה”.

כפי שנחשף בטיוטת פקודת הסמים החדשה, עקרונות המתווה החדש יהיו מעבר מרישיון שימוש בקנאביס רפואי ממשרד הבריאות, למרשם רופא מומחה, זאת רק עבור חלק קטן מהחולים, לצד הוצאת החומר הפעיל CBD מפקודת הסמים המסוכנים.

Cannabis Stores and Doctors Lists
חדשות
Close