לילה כלכלי: הקנאביס מאיים על חברות התרופות

מחקר מצא שבמדינות המספקות קנאביס במרשם רופא ישנה ירידה בצריכת תרופות מרשם לכאב, דיכאון ועוד. ירידה זו חוסכת כ-165 מיליון דולר בשנה ופוגעת ברווחי חברות התרופות. גדי סוקניק וגיל תמרי הקדישו לנושא דיון בתכנית “לילה כלכלי”.

אחרי הדיווח הקודם שלו על “נס העלה הירוק של קולורדו“, מדווח כעת גיל תמרי מארה”ב על המחקר החדש שמצא שבמדינות בהן הותר השימוש בקנאביס רפואי נראתה ירידה ברכישת וצריכת תרופות מרשם מסוגים שונים – מה שפוגע ברווחי חברות התרופות כמובן.

הדיווח מתוך התכנית “לילה כלכלי” עם גדי סוקניק ששודרה אמש (א’) בערוץ 10:

“מזה שנים שיותר ויותר אמריקנים מעשנים מריחואנה חוקית, וכבר שנים שהסגולות של הקנאביס נחשפות ליותר סובלים בעולם שמשתמשים בפחות ופחות תרופות,” אומר סוקניק בפתיח. “תעשיית הקנאביס הכניסה קרוב ל-6 מיליארד דולר ב-2015 בארה”ב והפכה לאיום ממשי על חברות התרופות – ועכשיו גם יש מחקר על זה.”

“שני חוקרים מאוניברסיטת ג’ורג’יה בדקו 17 מדינות שבהן מותר לתת מריחואנה רפואית במרשם – וגילו להפתעתם שצריכת התרופות ומשככי כאבים, תרופות נגד דיכאון ועוד, יורדת משמעותית,” אמר תמרי אך סייג את דבריו: “ניתן להסיק מסקנה שלחברות התרופות יש אולי אינטרס למנוע את השימוש בקנאביס רפואי, כי הנה באותן מדינות זה פוגע להן בהכנסה, אבל צריך להגיד שביחס לתעשיית התרופות ומה שהיא מגלגלת – 165 מיליון דולר ביום אחד – זה לא ממש משפיע עליהן. יחד עם זאת זו רק ההתחלה, כי רק 25 מדינות מתירות, זה מחצית ממדינות ארה”ב.”

לאחר הדיווח, באולפן, שני הפרשנים שאמורים להביע עמדות נוגדות – הסכימו יחדיו על כוחן המופלג של חברות התרופות שחוסמות כל אפשרות שעלולה לגרום להם לפגיעה ברווחים.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט