מגלגל...

ליום האהבה: איך קנאביס משפיע על סקס? 5 מחקרים שבדקו זאת

איך קנאביס משפיע על יחסי מין, על אורגזמות ועל זיקפה גברית? לכבוד הולנטיינ'ס דיי בדקנו מה אומרים המחקרים. יצא מעניין!

היום, ה-14 בפברואר, הוא יום האהבה הלועזי, או בשמו הידוע יותר הוולנטיינ’ס דיי, הקרוי על שם הקדוש הנוצרי ולנטינוס, שיש מי שיאמרו שהיה גם אנטישמי. שאלת החיבה של הנוצרי ההוא לעם היהודי לא מעסיקה אלפי זוגות ישראלים, שמציינים את היום בקניית מתנה או במחווה רומנטית כזו או אחרת זה לזו וזו לזה, או בשכחה שמובילה לריבים. 

אז אם כבר ריבים, אין כמו מייק-אפ סקס כדי לפצות עליהם, ואתם יודעים מצוין מי יודע לשפר את יחסי המין, נכון, קנאביס, שאין כמו יום האהבה כדי להראות לכם עד כמה הקשר בינו לבין סקס מוצלח הוא הדוק ומעניין. 

כבר בהודו של המאה השביעית שימש הקנאביס כהקדמה לטקסי מין טנטריים רוחניים, וגם כיום אומרים צרכני קנאביס שהשימוש בצמח משפר את חיי המין שלהם. שאלנו את עצמנו, “מעניין מה יש למדע לומר בנושא?” ואחרי שבדקנו, הנה אנחנו רצים לספר לחבר’ה. 

צרכני קנאביס מקיימים יותר יחסי מין

מחקר שנערך בארה”ב בשנת 2017 בדק נתונים בקרב 50,000 משתתפים. הללו נשאלו על הרגלי קיום המין שלהם, במטרה לבחון האם שימוש בקנאביס קשור לתדירות שבה אנשים מקיימים יחסי מין. 

תוצאות המחקר הראו מסקנות חד משמעיות: אלה שהשתמשו בקנאביס קיימו יחסי מין בתדירות גבוהה יותר מאלה שלא, וזה נכון גם לגברים וגם לנשים, בכל הקבוצות הדמוגרפיות שנבדקו, וכולן נבדקו. בנוסף, המחקר מצא גם כי סביר להניח ששימוש בקנאביס אינו פוגע בתפקוד המיני.

נשים המשתמשות בקנאביס מגיעות לאורגזמות טובות יותר

מחקר אמריקאי נוסף, הפעם משנת 2019, הדגיש את הקשר בין קנאביס לאורגזמות אצל נשים. במחקר זה, החוקרים סקרו 373 נשים ומצאו כי 127 מהן, שהשתמשו בקנאביס לפני קיום יחסי מין, השיגו אורגזמה מספקת באחוזים גבוהים בהרבה מאלו שלא השתמשו בקנאביס.

צרכניות הקנאביס חוו אורגזמות מספקות ביחס גבוה פי 2.13 מאשר אלו שלא צרכו קנאביס, ואם זה לא “מספק” הנשים שהשתמשו בקנאביס בתדירות גבוהה יותר הגיעו לאורגזמה מספקת ביחס שהיה גבוה פי 2.10 מאלו שהשתמשו בו רק מדי פעם. למה בעצם קנאביס תורם לאורגזמה טובה? קראו כאן.

קנאביס קשור לבריאות מינית טובה יותר אצל נשים

בשורה טובה נוספת לבנות המין היפה נמצאה במחקר משנת 2020, שבו נבדקו 452 נשים, שענו על סקר שבדק את הקשר שבין השימוש בו לבין לבריאות המינית. הסקר כלל שאלות על רצון לקיום יחסי מין, אורגזמות, עוררות, כאב וגורמים נוספים, המודדים את בריאות המינית בקרב נשים.

על פי התוצאות, הנשים שהשתמשו בקנאביס ענו בדרך כלל תשובות בעלות ערכים גבוהים יותר בנוגע למדדי הבריאות המינית מאלה שלא השתמשו בקנאביס, במיוחד בהקשר לתשוקה ולעוררות מינית, לאורגזמות ולשביעות רצון כללית מחיי המין. אגב, המחקר התקיים ללא קשר לסוג הקנאביס שבו השתמשו המשיבות, לאופן צריכתו או לסיבה לצריכתו.

מחקרים אחרים מגבים גם הם את הטענה שלנשים הצורכות קנאביס יש בריאות מינית טובה יותר. כך, למשל, מחקר שנערך בשנת 2017 העלה כי שימוש בקנאביס קשור לדחף מיני גבוה יותר בקרב נשים, כמו גם לפחות כאב במהלך יחסי מין.

במחקר נבדקו 289 נשים שהשתמשו בקנאביס לפני יחסי המין, שענו על סקר שבדק כיצד שינה הקנאביס את חוויותיהן המיניות. 60% מהנשים דיווחו כי הקנאביס מגביר את החשק המיני שלהן, ומבין אלו שדיווחו על כאבים במהלך יחסי מין, 77% אמרו כי השימוש בקנאביס הפחית את הכאב. כמו במחקרים הקודמים שציינו כאן, גם מחקר זה מצא גם כי שימוש בקנאביס קשור לאורגזמה משופרת בקרב נשים.

קנאביס עשוי לשפר את תפקוד הזקפה אצל גברים (אך יש צורך במחקר נוסף)

אחרי שסיימנו עם המין היפה, נבדוק את המין הפחות יפה, שאצלו הקשר בין בריאות מינית טובה יותר לבין שימוש בקנאביס נראה דווקא פחות מובהק וברור. 

מחקר שנערך בשנת 2011 סקר ספרות ומחקרים קודמים בנושא קנאביס ותפקוד מיני בקרב גברים, ומצא תוצאות מעורבות. בעוד שמחקרים מסוימים שנבדקו הראו השפעות שליליות על הבריאות המינית הגברית, כמו למשל קושי להשיג אורגזמה, אחרים מצאו השפעות חיוביות ומחברי המחקר אף הגיעו למסקנה שקנאביס עשוי לשפר את תפקוד הזקפה. במקרה מעניין משנת 2020 חוקרים טענו שקנאביס הוא זה שגרם ל”זקפה בלתי נגמרת” – תופעה שעלולה להיות מסוכנת. בכל זאת, בהתחשב בכמות המחקרים המצומצמת יחסית שנבדקה ובעובדה שלא נערך כאן סקר בקרב גברים, חשוב לומר שיש לבצע מחקר נוסף בנושא. יש מתנדבים?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר