ליאור אשכנזי הדליק ג’וינט בהופעה: “השינוי קרוב”

מונולוג מחאתי של השחקן ליאור אשכנזי נגד האיסור על קנאביס והשתלטות בכירי מערכת האכיפה על ענף הקנאביס הרפואי. "ציפרלקס לא עוזר לי. זה? עוזר לי! למה אני צריך רישיון מכל אלה שזיינו לנו את הצורה על סיגריה?"

שחקן הקולנוע והטלוויזיה המעוטר ליאור אשכנזי תקף הערב (ד’) בחריפות את בכירי רשויות האכיפה שהשתלטו לאחרונה על תפקידי הניהול הבכירים ביותר בענף הקנאביס החדש בישראל. במונולוג אישי שביצע בהופעה של “החברים של נטאשה” בהיכל “מנורה” בתל אביב הוא מחה על כך שהקנאביס לא חוקי אך ניבא שבקרוב יבוא שינוי.

“אני צריך רישיון מאלה שזיינו לנו את הצורה?” – ליאור אשכנזי

“צמח קטן, אדמה טובה, קצת שמש, קצת מים. אין אדמה? אז עציץ קטן במרפסת, על אדן החלון, ירוק קטן, פורח,” אמר, תוך שהוא מעשן ג’וינט על הבמה. “(לא), רישיון, הם רוצים לתת לי רישיון. אני צריך רישיון. רופא, מרשם, ועדה רפואית, דילרים של קופת חולים, תאגידים בניהול של רמטכ”לים לשעבר ומפכ”לים לשעבר. כל אלה שפעם זיינו לנו את הצורה בגלל סיגריה פה סיגריה שם.”

“אני שומע את אלו שאומרים למה אתה צריך את זה אם אתה לא חולה. למה אתה צריך את זה אם לא כואב לך. מי אמר שלא כואב לי. כואב לי. כואב לי. שבור לי, חנוק לי, לחוץ לי, סגור לי. אני לא מרגיש חופשי. מכל מיני סיבות. עבודה, פרנסה, קריירה, זוגיות, שלא לדבר על כל השריטות מהצבא, מהילדות, מהעבר, מההווה, אלו שיהיו בעתיד.”

“ציפרלקס, פרוזק, ריטלין, זה לא עוזר לי. ניסיתי. לא עוזר,” המשיך. “זה? עוזר לי. הידעתם שקנאביס זה הצמח שמגיב הכי טוב למוזיקה? תחשבו על זה. ביטלס, רולינג סטונס, הנדריקס, כל התקליטייה המכובדת הזאת שיש לכם בבית. אבל דעו לכם שכל זה אינשאללה בעזרת השם הולך להשתנות. למה? כי צפוי שינוי רבותיי!”

אורחים בהופעה, בה נותן אשכנזי קטעי מעבר, ידעו לספר למגזין קנאביס כי בהחלט היה מדובר בג’וינט אמיתי שאף זכה לתגובות מסוג “איזה ריח!” מכיוון הקהל. דבריו של אשכנזי, כך הם העידו, “הם מונולוג אמיתי ולא חלק מהטקסט של ההופעה”.

דבריו של אשכנזי נוגעים כמובן להצטרפותם לתחום הקנאביס של דמויות כגון ראשי הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ואהוד ברק, מפכ”ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו וכ-30 בכירים ומפורסמים אחרים.

גם זה בטח יעניין אותך

זו הפעם הראשונה בה אשכנזי תומך באופן פומבי בלגליזציה. בעבר עשו זאת לא מעט מפורסמים ישראלים, למשל לאחרונה השחקן אושרי כהן שאמר: “אני בעד שזה כבר יהיה חוקי ואני רואה שזה כבר הולך לשם אז אני לא מפחד לדבר על זה”, או השחקנית והדוגמנית מירי בוהדנה שאמרה: “למה הסיגרים של ביבי חוקיים וזה לא?”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר